| Libelula45 a întrebat:

Stiu ce sa fac, am de ales intre doi baieti, primul este Dan fostul meu iubit cu care am avut o relatie de 3 ani iar cel de-al doilea este un baiat Cristi pe care l-am cunoscut recent prin niste prieteni si cel cu care sunt acum, chestia este ca eu m-am despartit de iubitul meu cu care eram de 3 ani pentru acest baiat Cristi, pe moment am simtit ca nu e ce imi doresc deoarece intervenise plictiseala, era o relatie la distanta, se purta si urat si am zis sa incerc cu altcineva.De curand dupa ce am implinit o luna cu Cristi mi-a venit dor de fostul meu iubit si intr-un moment mai trist l-am sunat si el a inceput sa ma roage sa ne impacam, sa spuna ca nu poate sta fara mine si ca face orice numai sa ma intorc la el.Acum nu stiu ce sa fac imi pare foarte rau de Dan, mi se rupe sufletul au fost 3 ani si parca imi e greu sa ii spun pentru a doua oara ca nu vreau nimic cu el deoarece i-am dat sperante sunandu-l din nou dar in acelasi timp nu sunt sigura daca asta este iubire sau doar mila? Sau sa continui cu Cristi si sa nu ii frang si lui inima? Problema e ca si Cristi si Dan sunt plecati in alta tara si nu am pe niciunul langa mine, insa Cristi e gata sa se intoarca definitiv acum in august, si nu stiu ce sa fac adica el se intoarce mai mult pentru mine si eu ma gandesc sa il las si sa ma intorc la Dan...ideea e ca ei se stiu deoarece atunci cand m-am despartit de Dan,Dan tot insista si Cristi s-a luat de el, a iesit mare scandal,iar acum ori Cristi, ori Dan va fi constient ca il las pentru celalalt si nu vreau cearta, vreau liniste, ajutati-ma va rog mult!

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca e a patra oara cand repeti intrebarea.
Asa e cand ai un iq mai mic ca numarul de la pantofi...
Nu prea jignesc de fel, dar unii oameni sunt prea de tot.

| Libelula45 explică (pentru ROB3RT89):

Nu cred ca te intereseaza pe tine de cate ori repet eu intrebarea, o pot repeta si de 10 ori, si nu imi vorba tu mie de iq deoarece din cate stiu oamenii ca tine care comenteaza aiurea nu au deloc materie cenusie.Pentru asta exista TPU frate, sa pui intrebari, sa discuti, sa primesti si sa dai sfaturi, eu macar am cerut un sfat dar tu clar nu ai ce face cu viata ta din moment ce stai sa vomiti numai prostii pe aici.Nici mie nu imi sta in caracter sa jignesc dar nu suport oamenii care judeca din orice motiv Daca ai 12-13 ani te pot esri nervos de la hormoni dar daca esti cu mult mai mare...pff gaseste-ti un hobby si ocupa-ti timpul nu te mai lua aiurea de oameni care nu te-au jignit cu nimic

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Libelula45):

Ai zis-o bine,nu ma intereseaza, doar sunt mirat de gandire "rationala" au unii.
Nu stiu care dintre noi doi nu are materie cenusie, nu are rost acum sa-ti explic partile creierului si rolul lor.
Acum nu e o rusine ca nu stii ce simti si nici cu ganditu nu stai prea bine.
Pai daca majoritatea zic sa-l alegi pe x si tu ai sentimente mai mari pentr y, ce faci?
Nu o lua prea personal dar nu suport prostia.
Cand sunt intrebari serioase si relevante, primesc raspunsuri pe masura.
Acum mai ai sa intrebi ce manaci maine dimineata...

| Speed99 a răspuns:

Du-te la ala care stie sa gateasca.

| LoveSleep a răspuns:

Fă o petiție și vezi ce votează lumea.

| Libelula45 explică (pentru LoveSleep):

Ce imi mai plac oamenii ca tine, cu simtul umorului

| RAY a răspuns (pentru Libelula45):

Fata de cine te simti mai atrasa fizic?

| floresdemayo a răspuns (pentru Libelula45):

Nu e întotdeauna așa, doar când e prost dispus. ))

| LoveSleep a răspuns (pentru floresdemayo):

Oare dacă mă dau la ea, mă trece pe listă?