| Joker3134 a întrebat:

SUA nu e asa dezvoltata ca educatie? Auzisem ca invatamantul nu e asa bun.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dtam ce surse de informație folosești. Că ai mai auzit și altele mai gogonate și te-ai lăudat cu ele aici.

| Michaeel a răspuns:

Învățământul este bun, sunt facultăți celebre acolo, dar majoritatea nu au un nivel de educație prea mare. Am văzut cazuri în care un American nu stia geografie. Ca în România, unii sunt deștepții și au o cultura iar alții nu.

| TristanTzara a răspuns:

Educația în SUA e ca jocurile pe telefon: Pay to win.