| anonim_4396 a întrebat:

Sufletul are frecventa?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descoperirea frecvenței tale unice sufletești este calea ta personală către o viață plină de abundență. Deci, care este frecvența sufletului? Ei bine, trebuie să începem cu înțelegerea faptului că totul este energie și toată energia vibrează la o frecvență diferită. Frecvența energetică a fiecărei persoane este unică, ca o amprentă.

Frecvența sufletului este cea mai înaltă expresie energetică a sinelui unei persoane. Orice afecțiune nedorită - fie ea fizică, emoțională, relațională, financiară sau chiar spirituală - se reduce la un bloc al energiei care este menit să curgă liber prin sistemul nostru mental. Revenirea la frecvența noastră sufletească este o reîntoarcere la starea noastră de ființă naturală, veselă, de înaltă frecvență. Când intrăm în rezonanță cu această frecvență, descoperind mai întâi și apoi eliberând tot ce a blocat acest flux natural, experimentăm bucurie, sănătate, împlinire și succes ca niciodată.

Când te încarnezi pe această planetă, vei continua să-ȚI ALEGI pe părinții tăi, despre circumstanțele nașterii tale și, de asemenea, sufletele pe care le vei întâlni, odată ce vei fi pe această planetă. Vi se oferă anumite instrumente astfel încât să vă puteți recunoaște unul pe altul, odată ce vă veți întâlni cu ei. Unii își asumă rolurile provocatorilor - pentru că sunteți de acord să vă învățați unii altora lecții de suflet valoroase, în timp ce alții apar în roluri de susținere și iubire, care vă ajută în drum. În întregul cosmic mai mare, nu există accidente - totul este perfect, întreg și complet.

DESCOPERIND FRECVENȚA TA UNICĂ A SUFLETULUI
Este important să înțelegem că sufletul tău vibrează nu numai la o anumită frecvență unică, ci și la o anumită VIBRAȚIE CULORĂ, SOUND și TOTAL. Din păcate, suntem adesea socializați din aliniamentul cu propria noastră frecvență sufletească imediat ce ne naștem.

Suntem învățați să trăim în idealurile și rezonanța celor care ne ridică până ajungem la adolescența noastră, unde testăm „regulile" vieții sau cimentează în influența lor asupra noastră. Dacă ne hotărâm să ne răzvrătim împotriva idealurilor celorlalți, s-ar putea să ne petrecem restul vieții apărând împotriva autorității; sau începem să ne falsificăm propria cale. Uneori, această nouă cale include activități de dezvoltare personală pentru a ne redescoperi propria frecvență sufletească. Alteori, în timp ce forțăm o cale diferită, rămânem deconectați de propria noastră orientare interioară.

Dacă nu testăm niciodată „regulile" în perioada adolescenței, de obicei trăim în frecvența dominantă a împrejurimilor noastre pentru tot restul vieții. Frecvența dominantă s-ar putea simți suficient de similar cu propria frecvență sufletească încât rezonanța sa să fie confortabilă; dar pentru mulți, frecvența dominantă nu are o rezonanță strânsă cu adevărul lor interior, ceea ce creează o experiență de viață plină de disonanță.

Experiența de a-ți găsi frecvența sufletului este ca și cum ai veni acasă. Este adesea descris ca fiind sentimentul de libertate, eliberare, bucurie și ușurință. Acest lucru nu este surprinzător, deoarece frecvența noastră sufletească este întotdeauna cea mai mare stare energetică de a fi. Emoții precum bucuria, iluminarea și pacea sunt întotdeauna prezente la frecvențe mai înalte.

6 MODURI DE A VĂ CONECTA LA FRECVENȚA SUFLETEASCĂ
A lua legătura cu propria frecvență sufletească poate fi cel mai bine înțeles ca să intri în legătură cu tine. Iată câteva moduri în care îți poți petrece timpul descoperindu-ți adevărata natură:

Meditaţie
Contemplație liniștită
Citind
O retragere spirituală
Vindecarea sunetului
Munca energetică
Descoperă cine ai fost dintotdeauna
Frecvența sufletului tău va deveni mai clară și mai clară pentru tine, cu cât vei petrece mai mult timp concentrându-te pe ceea ce cu adevărat te motivează, te inspiră și te îndreaptă spre cea mai înaltă versiune a ta. Creșterea frecvenței vibraționale vă permite să vă conectați la frecvența sufletească.

În fiecare zi, notați lucrurile pe care le întâlniți care vă fac sufletul să cânte. Și luați notă, dar ignorați-le pe cele care par să blocheze sau să vă împiedice să fiți cine ați fost întotdeauna. Ca o floare înfloritoare, frecvența sufletului tău se va revela. Fericirea, mulțumirea și succesul rezultate vor fi apoi ale tale de împărtășit.

https://thesoulfrequency.com/what-is-the-soul-frequency/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are. Cu ea poți comunica cu alte suflete.

| Celcestietot a răspuns:

Bineinteles ca are! Nu ai vazut camere bruiate de suflete?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

rolling on the floor N-am vazut.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este de ras, vorbeam serios straight face

Documenteaza-te.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Povestile alea cu fantome te referi? E de ras, ca mie nu mi s-a intamplat niciodata, dar furtunile ma urmaresc, insa niciodata cu ecranele, sau nu stiu, n-am fost eu big grin. Problemele alea pe calculator?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la acelea ma refeream. Daca nu ti s-a intamplat niciodata sau nu ai intrat in contact, nu inseamna ca nu exista, logic, nu?
Un fel de probleme pe calculator, dar pana si stiinta nu gaseste o explicatie din lumea noastra la multe asemenea evenimente.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ahm, nu stiu iar o dau in delir si am mintea ocupata distrasa, scuze.
Deci, le numim fantome sau... e complicat si nu pot acum big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio problema happy. Fantome, spirite, suflete, existente imateriale, poti sa le numesti cum vrei in aceasta discutie, ca acum nu facem distingere.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Multumesc ca nu ma mai enervezi cu subiectele problema.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.