| nuconteaza777 a întrebat:

Suna ca o întrebare banala, dar cum sa trec peste despărțire după o relație de 3 ani? Înapoi nu vreau sa mă mai întorc. Voi cum treceati peste? Mi-am pierdut deja tot interesul în băieți,îmi pare că nu voi mai găsi pe nimeni care să ma mai prețuiască, pentru că fostul atît de tare ma umilea și mă bătea, ca mi-a căzut toată stima față de mine, ma ucidea și moral și fizic...

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amintiri.
Azi mănânci mâncarea de ieri? Bei apa de ieri? Dar aerul?

| Drimmero a răspuns:

Dar tu, fata draga, ce mai cautai cu el?

| nuconteaza777 explică (pentru Drimmero):

Vedeam totul prea roz

| Drimmero a răspuns (pentru nuconteaza777):

Nu inteleg de ce sunteti asa naive uneori si nu sesizati unele semnale asa cum trebuie din prima.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cu timpul... o sa treci peste si o sa iti revina iar interesul pentru baieti, e normal sa te simti asa la inceput, mai ales dupa 3 ani nu? Insa aici este problema, consideri ca au trecut 3 ani, 3 ani in care puteai sa faci altceva, 3 ani dati degeaba din viata ta pentru nimic bun. Din acest motiv lumea nu renunta la astfel de "probleme" ca au investit prea mult timp in ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de terapie

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMh a răspuns:

Simplu, cum am trecut si eu dupa o logodna de 2 ani in care am locuit impreuna. Ori iti gasesti un hobby, o ocupatie, ceva ceea ce iti place sa faci si iti canalizezi majoritatea timpului si toata atentia acolo, ori iti faci alt iubit si vei trece mult mai usor peste (testat de mine in 90% din cazuri), doar ca atentie, e suficient doar sa ridice mana la tine si stii ca mai tarziu va da si cu pumnul, asa ca il parasesti din prima. Nu uita esti fata/femeie, si ai un avantaj, poti avea pe oricine la orice ora daca chiar vrei. Tu faci legea in fata barbatului, si vorba aia suntem destui happy