| anonim_4396 a întrebat:

Sunt aici persoane care au slabit prin fumat!?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar deficitul caloric slabeste, fumatul iti aduce cancer

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai mama lui de deficit caloric am 2 luni de cand o zi mananc supa de legume o zi numai apa si am luat 1 kg deja innebunesc de 2 luni o zi supa o zi apa deja simt ca o iau pe campii

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum iti poti batea joc de sanatatea ta omule, slabirea nu e un sprint e un maraton, toata viata il faci, nu cu supe si cu o alimentatie care sa includa proteine, carbo, grasimi sanatoase

http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......sanatoase/
http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......d-sanatos/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Întâi au slăbit, și pe urmă au murit. Cumnatul meu, la 63 de ani, de cancer pulmonar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiu oameni care de la fumat si-au pierdut parti ale corpului (picioare) cu totul, deci tot un fel de slabit e si ala.

| Celcestietot a răspuns:

Cunosc eu pe cineva care a slabit de la fumat. Fumatul te face sa nu mai ai pofta de mancare si sa ai arderile mai rapide.

| lilith16 a răspuns:

înlocuieşte mancarea dar nu ştiu daca slabesti, cunosc persoane grase care fumează si nu slăbesc

| irina4219 a răspuns:

Ti-as zice daca vrei sa slabesti sa iti schimbi modul de viata intr-unul mai sanatos, nu sa fumezi. Da, fumatul slabeste pentru ca reduce pofta de mancare, dar in acelasi timp iti face praf plamanii etc... ( stii consecintele ).