| zharmas a întrebat:

Sunt cls a 9 a la seminar la profil filologie si vreau sa ma transfer. De la scoala unde vreau sa ma transfer am aprobare dar de la seminar nu am. Ce as putea face sa scap de aici?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E dreptul tău să pleci dacă te primesc cei unde vrei să ajungi!

| zharmas explică (pentru sierra1):

Nu vor sa-mi dea transferul...

| sierra1 a răspuns:

Ordinul MENCS nr. 5079/2016
Art. 149. — Transferul copiilor şi elevilor se face cu aprobarea consiliului de administraţie al unităţii de învăţământ la care se solicită transferul şi cu avizul consultativ al consiliului de administraţie al unităţii de învăţământ de la care se transferă.

deci ce de unde pleci NU CONTEAZĂ dacă cei unde mergi te primesc. E ok acum?