| anonim_4396 a întrebat:

Sunt extrem de introvertit, cum as putea sa scap de boala asta?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Încearcă să comunici cu oamenii, ei nu vor ști că ești introvertitwinking. Uite de ex, ieși în parc și baga-te la un joc de fotbal cu cineva și așa poate că îți vei face prieteniwinking!

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să cunoști persoane noi, să îți faci prieteni.

| Sofer a răspuns:

Nu mai tu poti scapa de problema asta discuta cu parinti dai sa iti dea un sfat. Dar ca sfat, trebuie sa comunici mai mult cu lumea.

| TristanTzara a răspuns:

Nu e boală e felul tău de a fi.

| eckblume a răspuns:

Introvertul este un tip temperamental. E felul tau de a fi, nu e ceva rau. Ai fost la vreun workshop? Se dezbat teme interesante. Unele sunt cu intrare gratuita. Pe Facebook apar tot felul de concerte, evenimente. Nu iti vei face prieteni neaparat, dar mai iesi din casa. Nu ai un prieten foarte bun sau macar un verisor cu care sa iesi seara? Daca iti permite bugetul, cumpara-ti o bicicleta. Daca te simti singur, adopta o pisica/ un catel. Multi prieteni mi-au zis ca un animal de companie iti insenineaza zilele.
Ti-am sugerat aceste idei deoarece cred ca ai ceva pe suflet din moment ce consideri introversia o boala.

| Xmen22 a răspuns (pentru eckblume):

Cam greu după o vârsta îți faci mai greu prieteni, am 22 de ani

| anonim_4396 explică (pentru eckblume):

Verișorii m-au lăsat toți care au bani mulți, eu fiind mai modest, oricum dacă nu am avut pana la 22 de ani nici n-o sa mai am, cu fete n-am vorbit niciodată

| eckblume a răspuns (pentru anonim_4396):

Voluntariat nu vrei sa faci? Ti-ar prinde bine sa inveti ceva nou (ex: Crucea Rosie")