| CiorbaDeCartofi a întrebat:

Sunt intr-o mare depresie si am impresia ca viata asta nu are nici un rost.Traiesc de pe o zi pe alta stand in pat si suferind si zilnic imi vine sa imi iau viata. Vreau sa stiu,dupa ce voi muri,ma voi reincarna intr-o persoana mai normala si mai fericita? Credeti-ma,viata mea e foarte urata, sunt la pamant.N-am scris asta pentru ca vreau psihiatri, am stat 1 an la spitale de psihiatrie si tot urata e viata mea chiar daca iau medicamente.Pe mine ma intereseaza daca dupa ce voi muri ma voi reincarna intr-o persoana normala si fericita sau daca dupa ce voi muri va mai fi alta viata in paradis.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nimeni nu stie.
Roaga-te sa nu te trezesti intr-o viata mai de rahat decat asta laughing

| Holiday a răspuns:

Nici nu te reincarnezi, nici in iad/paradis nu ajungi. Doar hrana pentru bacterii si viermi.
In consecinta, merita sa te sinucizi? Nu prea!
Merita sa iti plangi toata ziua de mila? Nu prea nici asta, mai bine fa ceva cu viata ta, ca alta nu mai primesti!

| Donsavas a răspuns:

Nimeni nu știe ce se intampla dupa moarte. Este un necunoscut pentru toți muritorii. Nu exista paradis. Viata are si suferințe. Ele ne fac să ne bucurăm de puținele clipe fericite pe care le avem. Exista si alte antidepresive. Nu lasa depresia sa te ucidă!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

O veste buna! Biblia spune ca te poți naște din nou. Daca inca nu ai citit-o te sfătuiesc sa o citești.Si nascandu-te din nou vei fi o ființă noua, diferită de cea care ești acum. Studiu binecuvântat!