| blueSky_3324 a întrebat:

Sunt intr-o relatie care nu e benefica deloc pentru mine, el este foarte posesiv, pretinde ca ma iubeste, dar imi demonstreaza contrariul, nu pot sa fac absolut nimic fara sa stie el... vreau sa ma despart de el, mentionez ca lucram la aceeasi firma. M-am mai despartit de el acum vreo 3 luni, ma feream de orele cand pleca el, ca-i stiam tabieturile, a tinut o zi despartirea...pana m-a vazut. Ar trebui sa plec din localitate ca sa pot sa ma desparti de el. Ce-as putea face? El nu intelege deloc ca nu-l mai vreau

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu va inteleg deloc. Tu n-ai propria personalitate, viata? Nu poti macar o data in viata sa fii incisiva? Nu vrei, nu vrei! Nimic cu forta nu se poate! Ia atitudine domnisoara, invatati sa va respectati, sa fiti cu propriul cap pe umeri!

| Elena1234456 a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta, trebuie sa inteleaga. Ceea ce simti tu pare a fi teama, in niciun caz iubire.

| gigiro a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ca nu-i accepti "iubirea", ca nu mai vrei sa fii cu el, si sa te lase in pace. Daca nu intelege, te duci la politie si-l reclami pentru hartuire. Ai grija, ca astfel de ne-oameni sunt foarte periculosi, ca viata ta este in pericol.

| Andra_8213 a răspuns:

Am cazul unei colegi se da la alta fata baiatul respectiv se da la alte fete... etc si nu prea vorbeste cu ea o tine mai mult de binelou ea a facut lucururile care nu`i plac in general sa vorbeasca despre un baiat mult mai frumos decat el sau chestii de genul sau cand erau in clasa il mai lua pe la usa si il intreba asa : uite ce dragut e acela si baiatu respectiv care nici nu o iubea s`a conbinat cu alta nici s`a mai vorbeasca ceva de genul si s`a stins relatia de 4 lunii straight face infine si baiatul era destul de prost colega aceea a scapat asa si inca foarte usor happy

BAFTA!