| zilog a întrebat:

Sunt într-un tren și un domn imbracat ca jmecherii dă volum mare în boxă!
Cum să reacționez?
Vreau să oprească.
Am alergie.

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ii zici frumos sa dea muzica mai incet, e f simplu, eu asa fac de obicei, chiar ieri in autobuz doua femei vorbeau tare si am zis "va rog mai incet ca nu e frumos", si s-a rezolvat.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Dar ce te faci cand acelasi scenariu se aplica cand vorbesc tare in autobuz doi cocalari tatuati burtosi si plini de impresii? va mai functiona? happy

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Acolo e mai greu.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Dap

| Simpatic a răspuns:

Ce este gotbal? Pai in astfel de cazuri cand esti pus in situatia de a o da la pace cu tot felul de taranoi care pot deveni imediat reclacitranti trebuie sa fii bazat pe pumn in opinia mea, adica in eventualitatea in care raspunde urat sau chiar bruscheaza atunci cu o lovitura la ficat il rezolvi.
Sau cea mai buna practica este cu vorba buna dupa zicala "vorba dulce mult aduce", daca nu intelege si nu vrei conflicte (e cel mai indicat) atunci mergi in alt compartiment.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ori te duci direct la el si il rogi frumos sa se conecteze la niște casti ca sa auda doar el, ori daca gasesti prin alt vagon liber mai bine te muți.

| Legion7X a răspuns:

Caută-ți alt loc.