| miolperzsiklplljnbgxgg12 a întrebat:

Sunt la liceu pe științe sociale și trec clasa a 11 a, dar nu știu ce sa urmez mai departe! M-am gândit la facultatea de psihologie, dar mi-am dar seama ca nu este ceea ce îmi doresc pentru ca din câte am citit nu duce nicăieri. Chiar dacă termini facultatea nu prea își are rost diploma. Am mai auzit de politie, nu ma gândesc la asta pentru ca sunt fată și nu mi se prea potrivește. Vreau sa ma ajutați va rog cu ce pot sa urmez, fara mate, chimie, fizica mai departe ca nu prea m-am mai axat pe ele fiind pe socio. Daca puteți sa îmi spuneți din experienta, cam ce e bine, ce e nefolositor, spre ce sa merg, care sunt toate ramurile pe care pot sa merg după ce termin sociale. Ma tot răzgândesc pentru ca nu știu nimic sigur. Pana acum am vrut psihologia, dar am auzit ca este foarte greu sa ajungi sa și castigi, iar după ce termini facultatea nu ai ce sa faci cu diploma. Vreau sfaturi, orice pentru ca sunt foarte indecisa și nu știu pe ce sa ma duc. Deja trebuie sa vad dintre logica de clasa a 9 a, psihologia de a 10 a, economia, sociologia...ce sa aleg pentru bac și chiar nu am idee! Mulțumesc mult!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești psiholog. deschizi cabinet privat. Dacă ai papagal, câștigi de te dau banii afară din casă.