| 94Lucifer94 a întrebat:

Sunt pasionat de cunoștințele oculte și ieri citisem câteva articole pe site-ul Bucuria lui Satan. Am incercat cateva metode de meditație, insă după ce am adormit cu căștile in urechi pe niște muzică șamanică, cu tobe si urlete de animale, după aproximativ 40 de minute m-am trezit cu o stare de rău. Și aveam niște idei ciudate in cap de parcă nu eram eu. M-am ridicat si m-am dus la baie, m-am spălat pe față si după m-am simțit mai bine. Stiu doar că visam că făceam ceva energetic, practicam in vis ce am citit acolo. Și acum mă gândesc dacă cumva scrisul roșu pe fundal negru, pentru ca am citit mai bine de o oră, m-a putut afecta cumva.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se numeste efectul placebo negativ si da poate cauza asa ceva si eu am patit acultand muzica satanista cand eram mic, prin auto sugestie nu ca ar exista asa ceva, satanel, dumnezeu sunt produsul minti umane, lucru demonstrabil istoric, psihologic, putem vedea cum evrei au creat pe zeul lor si apoi pe lucifer care era un sclav a lui iahve iar crestini au interpretat versetele din vt aiurea

| 94Lucifer94 explică (pentru RAY):

Acum nu pot nega că nu există spirite sau energii negative/pozitive caracterizate de o anumită putere care iși fac uneori simțită lucrarea sau prezența in viața noastră. Dar și conștiința dă naștere unor personaje care există doar in capul nostru, dar care par să gândească si să actioneze independent. Visele sunt cel mai bun exemplu.

| RAY a răspuns:

Sadrian46 parca sunteti ateu si vorbiti de răzbunarea este pe tărâmul demonilor :)) :))
ateismul in ro este diferit se pare

http://argumente-pentru-ateism.blogspot.com/......ul_19.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te-a afectat dorința ta de a intra în zone oculte. Acolo sunt forțe nu glumă. Ca dovadă, ce ai pățit. O asemenea ucenicie se face cu un maestru, nu de capul tău. Sau riști să înebunești. Și se începe cu o motivație. Ce vrei de fapt? O să afli, vei dobândi puteri. Și ce vei face pe urmă cu ele?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Da, răzbunarea este pe tărâmul demonilor. Așa te atrag ei în capcană. Eu am învățat așa. Iartă, uită, și treci mai departe.
Nu este o glumă. Depinde ce cale vrei să urmezi în viață.
Un exemplu foarte pragmatic. Am citit un blog despre viața în Japonia. Un român emigrat recent acolo spunea așa. Am stat 3 ani și nu am mai suportat. Am dorit să mă integrez complet, căci dacă o faci, ei ajung să te considere unul de al lor, și o duci bine. Dar pentru asta eram obligat să mă adaptez la standardele lor de politețe în care, pentru orice mică greșeală de comportament, trebuia, dacă doream să fiu pe faz, și ca ei, să mă rog să mă ierte. Asta nu am mai suportat. Dar ce lecție enormă de viață a învățat acolo! Ceri iertare, recunoști că ai greșit, te căiești, sincer, celălalt îți acordă iertarea imediat, conflictul se stinge imediat, și cei doi pot conviețui, colabora, trăi mai bine împreună.
Alt exemplu pe care abia acum l-am înțeles, când îți răspund. Iți mulțumesc Prințe of all Sayans pentru asta! Arigato gozaimasu! Muitu obrigadu! În cartea lui Joe Vitale Zero Limite, te tot toacă la cap cu asta, dacă vrei să ai o anumită performanță. Te iubesc, te rog să mă ierți! Ia nu mă mai bate la cap cu atâta iubire! Dar aici e secretul! Dacă iubești ierți! Dacă ierți nu cheltui energii pe căi demonice ci poți face ceva constructiv cu ele.
Și încă o clarificare din partea ateului din mine.
Cum recomandă Isus? Cum să ierți greșelile altuia?
Matei 18:21-22. “Atunci Petru s-a apropiat de El şi I-a zis: “Doamne, de câte ori să iert pe fratele meu când va păcătui împotriva mea? Până la şapte ori?” Isus i-a zis: “Eu nu-ţi zic până la şapte ori, ci până la şaptezeci de ori câte şapte.”
Nu ca să te lauzi tu că ești mai bun ca alții, că ai făcut fapte bune.
Ci ca să devii eficient la maxim. Să nu ai nevoie de invocații șamanice ca să faci minuni. Să devii super eficient prin utilizarea la maximum a energiilor tale în sensul bun al răzbunării, ca răs-bunare, a întoarce binele care ți-a fost făcut, a răspunde cu bine la rău. Mersi din nou, Prințe! Dar cine sunt Sayanii?

Răspuns utilizator avertizat
| 94Lucifer94 explică (pentru sadrian46):

Puterea aceasta mistică nu se dobândește chiar așa peste noapte. Dar știu că mintea și spiritul sunt capabile de lucruri mărețe dacă le poți imbina să lucreze împreună.

| 94Lucifer94 explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Să știi că am folosit acele informații și am dorit răul unui dușman. De ce dușman? Pentru că intr-o seară veneam liniștit spre casă, asta fiind in 2015, 23 decembrie. Nu o să uit niciodată noaptea respectivă. Acest individ care il numesc acum dușman, a decis să mai adune incă patru indivizi și să mă aștepte. Dar nu pur și simplu, ci având țevi de fier, cuțit și respectiv secure. Mi-a ieșit in cale, eu neavând nimic cu el, nu m-am gandit nici măcar o secundă ce avea să urmeze. Și mi-a tras cu țeava de fier in cap, instant a inceput să-mi curgă șiroi de sânge pe față. Știam, la perioada respectivă, că o să mor, aveam acel sentiment. In cele 5 secunde după prima lovitură, mi-am dat seama că asta avea să se intample chiar in acea noapte. Când am văzut că unul dintre ei, cel cu securea, a ridicat-o in aer și venea spre mine, am fugit cat m-au ținut picioarele, insă spre ghinionul meu, a aruncat cu securea și m-a tăiat prin gheată la tendon, care acum a devenit. Poliția nu i-a făcut absolut nimic, eu punând acuzație pentru tentativă de omor asupra celui care a pornit totul. Poțitia a zis că poate doar să ii dea amendă pentru lovitură, și i-a dat doar 200 de lei amendă. Și am zis ''ăsta e prețul să spargi cuiva capul și să-i pui viața in pericol?!''. Și sincer individul a incercat in continuare să se răzbune pentru acea amendă, venind noaptea la poarta mea. Dacă se prind de exemplu slujbele de pedeapsă, de ce nu incerc si o metodă de răzbunare prin a pune blesteme asupra individului.

| Celcestietot a răspuns:

Satan face rau, iar Dumnezeu bine. Sfatul meu ar fi sa te indepartezi de Satana si sa te aproprii de Dumnezeu, dar acum faci ce vrei, nu este alegerea meawinking.

| SG1995 a răspuns:

Ești pasionat de ocultism, ca orice puber, felicitări, doar nu îți lua informațiile de Joy of Satan, pentru dă e un rahat.
Îți recomand în schimb următoarele chestii:
Citește acest site cu atenție, conține istoria mișcărilor și filosofiilor oculte:
www.occult-study.com
Respectiv versiunea în romană:
www.occult-ro.com
Also citește Introducere în Hermeticism scrisă de Bardon, îți dă mediați mult mai accuarate.

| Yurisa a răspuns:

Atat am de zis: laughing
Btw da-mi si mie playlistul ala laughing

| Dragosdoar a răspuns:

''Am incercat cateva metode de meditație, insă după ce am adormit cu căștile in urechi pe niște muzică șamanică, cu tobe si urlete de animale''
Ai cam adormit in galagie nu crezi? pur si simplu ti ai stresat o buna parte din creier, este normal sa te trezesti cu o durere de cap. bucuria lui satan e un site horror, daca citesti rosu pe negru are un efect de groaza asupra mintii tale

| SG1995 a răspuns (pentru Dragosdoar):

E un site horror pe naiba, e un site de spălat pe creier puberi, convinși că au găsit adevărul suprem.

| 94Lucifer94 explică (pentru Dragosdoar):

Sincer venisem după o noapte de muncă, băusem 1 litru de red bull doar să fiu treaz in acea noapte și dimineață am citit acele articole roșu pe negru. Presupun că si acea muzică si faptul că am fost prea obosit, au actionat in așa fel incat după aproximativ 40 de minute m-am trezit cu acea stare de rău și cu niște gânduri in minte de parcă nu eram eu insumi.

| Raizing a răspuns:

He-heh!

Esti pasionat -Dar- nu te caracterizeazalaughing. Cauta-ti alta "p@siune", inspre binele tau happy

| 94Lucifer94 explică (pentru Raizing):

Să știi că să fii normal, uneori mi se pare banal. De aceea caut să am aceste cunoștințe oculte/ezoterice pentru a-mi folosit energia și intenția pentru a face unele lucruri să se intample. Poate e greșit, dar sunt sigur că există un preț pe care il plătesc