| Genevaaa a întrebat:

Sunt prea indecisă, am vorbit cu cineva si mi-a spus ca nu am personalitate, daca ma cert cu cineva nu stiu daca sa imi manifest nervozitatea (pentru ca a fost o neintelegere si nu sunt de vina) sau tristetea. Daca imi cer scuze, ma gandesc putin si sterg mesajul. Nu vreau să combin aceste două emotii, adica ori ma enervez impotriva faptului ca X vrea să destrămăm o prietenie bună din nimic si sa "ma razbun", ori să incerc sa refac ce s-a stricat, desi primesc multe insulte pe degeaba pentru ca totul a fost o iluzie... Mai pe inteles, simt ca trebuie sa ii vorbesc si eu urat acelei persoane pentru simplul fapt ca este. @+^÷, si ca oricum imi va duce dorul indiferent daca o voi ignora sau voi incerca sa repar situatia.
Dar și că imi pare foarte rau si nu vreau sa se strice nimic...

4 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Dupa cum scrii inclin sa-i dau dreptate straight face. Acceptati defectele si imbunatateste-te. Cred ca esti la inceput de drum si nu stii nici tu ce vrei.

| Genevaaa explică (pentru Apokales):

Ce te a facut sa crezi asta?

| Apokales a răspuns (pentru Genevaaa):

Daca recitesti postarea ta vei observa, poate, ca suna a disperare, ura si dispret. Faptul ca pendulezi intre doua stari de acceptare si ura. Faptul ca esti sigura pe tine ca el pierde, cand poate tu pierzi. Poate ca pierzi sansa de a observa ca poti imbunatatii ceva la tine, dar pare sa n-ai nici macar un dubiu. Pune-ti intrebarea: "Care-s defectele mele?", ti-ai pus-o vreodata? Sigur ai. Pentru ca nimeni nu este perfect. Daca esti sigura ca se va intoarce, atunci asteapta cat crezi ca este nevoie fara sa intervii si daca se intoarce inclin sa iti dau dreptate, dar ma indoiesc.

| Anonimboy17year a răspuns:

Si eu sunt asa cate o data dar imi trece... destul de greu dar imi trece..., mie mi se intampla din cauza ca nu am cu cine ma sfatui/discuta si de multe ori cad pe ganduri s.au chiar mai rau clackez.
Trebuie sa.ti gasesti o persoana care sa te poata ajuta, emotional... Dar ai grija ca se gasesc greu, eu caut de ceva timp si nimic... happy