| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena buna cu un baiat,aproape in fiecare seara vorbim prin smsuri,vorbim si la scoala.Mai da ceva semne ca ma place,mai imi spune ca ma "citeste" si sunt geloasa cand imi vorbeste de alte fete,etc.Ce motiv ar avea sa se supere pe prietenii lui din clasa daca ei vorbesc urat de mine?Ce motiv ar avea sa nu ma lase sa il pup pe obraz ?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Cred ca acest baiat e in faza de "cercetare" a ta, si daca el observa ca acei baieti se comporta urat cu tine, obligat el isi va schimba parerea despre tine, aici trebuie tu sa faci ceva si sa te faci sa fii respectata de cei din jurul tau, iar daca o faci, fa-o pentru tine, nu pentru altcineva, asta in cazul cand nu ai facut ceva prostioare si acei baieti care iti vorbesc urat te cunoaste destul de bine incat isi permit sa iti vorbeasca urat. Ai grija de tine si fate a fi respectata de cei din jurul tau, o zi bunawinking:X:X:X:X:X: