Întrebare recomandată | chiftelutacrocanta a întrebat:

Sunt prieteni care se uita cu sinceritate in ochii tai si isi pun mana la inima si iti promit solemn ca nu te vor rani niciodata si nu te vor lasa la greu, dar pana la urma afli ca au fost doar niste mincinosi si te-au tradat.Eu cred ca un adevarat prieten este acela care iti spune din start sa te astepti sa fi tradat din partea lui ca timpul poate schimba lucrurile, voi ce credeti?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Şi eu prefer să nu am parte de promisiuni irealiste. În lipsa lor e mai bine pentru toţi, căci oricum nu obişnuiesc să am aşteptări prea mari de la cei din jur, cu care să-i presez aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu scrii carti, sa nu dai sfaturi, distrugi mentalitati tu. O sa-ti dau si block pe TPU de mai vad inca o tampenie ca asta aici.
Ori faci misto ori chiar gandesti asa.
Un PRIETEN ADEVARAT iti spune sincer ca ramane langa tine indiferent de situatie SI CHIAR RAMANE.
Bafta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaah,te-am confundat cu altcineva, scuze. :s

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cine l-ai confundat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te astepti ca prietenii tai sa iti zica "nu avea asteptari de la mine" inseamna ca oricum faci parte din turma de oi care se minte ca " chiar exista prietenie pe aceasta planeta. O persoana care gandeste stie asta din start. Prietenia e foarte rara.

| AboutWhat a răspuns:

Eu personal nu inteleg conceptul de prieten adevarat. cunosc doar diferenta dintre prieten si cei/cel mai bun prieten. Pe scurt un prieten se fereste de adevar nu prea te ajuta dr e ok sa mai stai cu el cel mai bun preten e mai mult decat ok si poti sa faci ce vr cu el (fara exagerari pls xD ).