| BlackRose03 a întrebat:

Sunt romii care vând flori pe strada puși acolo de mafioți? Fără mișto, văzusem mai demult un documentar în care era explicat de ce copilul ținut de țigancă nu plânge atâtea ore - copilul era drogat, nici al ei nu era și banii se duceau la aia de mai sus, cum e cazul cu prostituatele și proxeneții. Oare și aici e tot asa?

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rromi, români sau "ruși", cam toate piețele au tentă mafiotă. Comercianții plătesc taxe legale, taxe ilegale, și li se impun chestii precum prețuri care favorizează concurența.

| dullcat a răspuns:

Buna.Am vazut si eu astfel de documentare.Insa de florarese nu stiu sau nu am auzit sa fie tot aceeasi realitate. Tot ce e posibil...

| anonim3247 a răspuns:

Rromii care vând flori sunt neamurile patronului.

| anonim3247 a răspuns:

La rromi merg femeile dimineața în piețe unde vând și bărbații lor merg pe la ora 11 - 12.

| BlackRose03 explică (pentru anonim3247):

Un om realist printre comentariile ignoranților, mulțumesc))

| anonim3247 a răspuns (pentru BlackRose03):

Rromii au un mod de adresare între ei care face să creadă că ei se ceartă dar nu e așa.

| Continchiscontsters a răspuns:

Dece judeci tu mamele ales care stau cu orele în soare și vinde flori și muncesc cinstit femeile alea și își câștiga pâinea cinstită cei cu atâta răutate de dimineață? Bine azi acum mam trazit eu maxim 10 minute da și asta este mult totuși vi cu o întrebare... Rău de tot oamneii ăia nu au treaba cu proxeneți și mafioți femeile alea muncesc pe soarele ala și stau acolo ore în și cu copii lângă ele muncesc mamele alea de ce faci asa? Ce ai? Ce Tea apucata sate legi de ele și sale judeci în halul asta de... Lasă frate oamneii sa muncească cinstit și să-și câștige pâinea prin munca lor nu mai făcea frate asa ca dupăia toți nebuni cred asta prostia asta și se leagă de ele sunt munți nenorociți Pe aicia care ar fi în stare sale facă rău eu știu pe un copil sadic care își strica leptopul și îl pune pe saracaul frasu sai cumpere altul nebunu ce facelaughing)) rad eu da nu-i de ras băiatul ala cine știe ce trage ce trăiește vede aude pentru bani ăia munca aia pe care o depune și satanistul de frasu ce face frate nebun rău copil ălalaughing))

| BlackRose03 explică (pentru Continchiscontsters):

Am pus o întrebare, pura curiozitate. Tu te ai trezit cu critica, nu eu))

| BlackRose03 explică (pentru Continchiscontsters):

Poți să te interesezi și tu, e o realitate))
Nu știu dacă neapărat femeile care vând flori pe strada, dar la faza cu copilul care este înlocuit în câteva zile și sta mut in timpul ăla 12 ore continuu este ceva in neregula. Exista mai multa coruptie in lume decât îți poți imagina și observ că la rândul tău nu ești conștient de extremele la care ar merge unii pentru venit.
Sau copiii puși să vândă flori. Ce părinte grijuliu, indiferent de venit, și ar trimite copiii la cerșit pe strada? Poate sunt cazuri, dar multi sunt forțați și nu au niciodată bani pentru că nu le rămân lor, se duc la părinți - pe băutură și droguri probabil. Dar eu aberez)) uita te în jurul tau.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru BlackRose03):

Și tu îl numești pe ala realist? rolling on the floor) rolling on the floor) rolling on the floor)) rolling on the floor)) ai de capul meu Doamneeeeerolling on the floor) rolling on the floor))) rolling on the floor)) rolling on the floor)))

| Continchiscontsters a răspuns (pentru BlackRose03):

Bine frate las-o asa te salut și te respect eu asa vad cu Adevărată cu ochii meu și asa am văzut tot cu ochii mei Dumnezeu îmi este martor nu te mint cu nimic frate îți respect decizia frate salut frate

| BlackRose03 explică (pentru Continchiscontsters):

A răspunde cu o întrebare și o serie inutilă de emoji uri nu este un argument. Chiar sunt curioasa care este realitatea din perspectiva ta. A folosi sarcasm excesiv doar demonstrează că nu poți să îți susții punctul de vedere. Deci, care e realitatea?

| Continchiscontsters a răspuns (pentru BlackRose03):

Nimic frate eu am greșit iartă ma ca team deranjat sa ai o zi frumosa nu vrea sa ma cert frate nu azi poată în alta zi sau niciodată happy salut frate numai bine.

| Continchiscontsters a răspuns:

Ce prostie ai văzut sau ai auzit nu știu de femeile alea mamele ales doar muncesc acolo frate cu orele în soare stau pe un scaun de plastic și dacă te uiți la picioarele lor sa vezi ca au papuci frate și un bidon de apa lângă Ele și își dau pe crăpăturile de la picioare cu apa și nici nu ai habar câte înțepături și crăpăturile au pe mâini ști ști câte flori au înțepături? Eu știu frate am văzut cu ochii mei Dumnezeu îmi este martor nu te mint cu absolut nimic femeie alea mamele nu au nicio treaba cu proxeneți și nici cu mafioți ce sa facă ma aia cu florilelaughing))? Tu crezi ca ăștia sunt oamenii de flori fratelaughing)))

| BlackRose03 explică (pentru Continchiscontsters):

"Ce prostie ai văzut sau ai auzit..."
Poți să te interesezi și tu, e o realitate))
Nu știu dacă neapărat femeile care vând flori pe strada, dar la faza cu copilul care este înlocuit în câteva zile și sta mut in timpul ăla 12 ore continuu este ceva in neregula. Exista mai multa coruptie in lume decât îți poți imagina și observ că la rândul tău nu ești conștient de extremele la care ar merge unii pentru venit.
Sau copiii puși să vândă flori. Ce părinte grijuliu, indiferent de venit, și ar trimite copiii la cerșit pe strada? Poate sunt cazuri, dar multi sunt forțați și nu au niciodată bani pentru că nu le rămân lor, se duc la părinți - pe băutură și droguri probabil. Dar eu aberez)) uita te în jurul tau.