| AnonimMareMareMare a întrebat:

Sunt sanse sa inceapa un razboi dupa aceasta faza cu virusul pentru resurse?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără virus, ar fi intrat americanii în Iran. Cu virusul nu au chef să lupte. Așa că mai degrabă un război e stopat de virus.

| Celcestietot a răspuns:

Da bineinteles ca va fi dupa ce va disparea starea de carantina, dar unul cat se poate de normal! Se va numi,, Razboiul depozitelor'', un razboi in care cetatenii se vor bate ca pe vremuri in supermarketuri, se vor impinge si se vor calca in picioare pentru resurse. Atunci va fi un adevarat The Hunger Games dupa ce vor deschide usile automate, putem spune ca un fel de The Purge rolling on the floor!

| LPCTSTR a răspuns:

Absolut nu!
Cam pe dupa WWII s-a decis ca fiecare tara sa-si pastreze resursele pd care le are. Ca esti tu hapsan, e alta poveste si se va lasa cu autodistrugerea ta, ca lider al tarii X.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu cred ca va exista razboi, dar nemultumiri in masa in anumite tari pentru starea economica da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În timp, se poate. Depinde cât de mare va fi criza care vine.