| anonim_4396 a întrebat:

Sunt student în anul 1 la informatica. Cum trebuie sa procedez ca să învăț eficient programare? Să învăț singur acasă sau să am un mentor ceva? Sau alta soluție?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Te poti angaja ca junior la o firma de it si te vor ajuta ei.

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Și ce anume trebuie sa știi ca să te angajezi? Sau te angajezi ca să te pregătească? Vreau sa aflu exact pașii de învățare pentru a deveni programator.

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca esti student de obicei ei te instruiesc ca apoi sa ramai tot la ei, din ce oras esti nu ai firma Athos pe acolo?

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Sunt student la Cluj, dar am făcut tot anul online și sunt din Târgu Jiu.