| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un om lipsit de curaj, stima de sine scazuta, nu stiu ce ma mai poate "salva" acum.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si intrebarea care este?

| minrest a răspuns:

Daca reusesti sa faci ceva, recunoscut si de altii, adica sa iei un examen, o distinctie, un concurs, sa faci o scoala, orice necesita efort si oarecare calitati, si certificat in mod clar - DACA, atunci stima de sine iti va atinge un nivel suficient, ca sa realizezi orice iti permit calitatile tale. Si in plus, sa te simti si bine, sa poti sa tratezi de la egal la egal cu oricine, si o sa te tina intreaga viata, desi nici nu ar fi nevoie, caci intre timp ai avea alte realizari.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește site-ul : sanatatefaradoctor.ro si poate te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la psiholog poate te poate ajuta. "poate" depinde și de tine

| blackno1 a răspuns:

Iti exagerezi situatia. Toti oamenii sunt ca tine.
Baga un curs de asistenti, fa-ti un cont de dating si bucura-te de ceea ce ai realizat deja, macar realizeaza.
Repet, toti sunt ca tine. Tematori si depresivi. Orice psiholog iti poate confirma asta.