| FreddieM a întrebat:

Sunt unele locuri in lume de o frumusete spectaculara si unica, incontaminate de amprenta omeneasca, unele foarte dificil de ajuns pentru ca iti trebuie un 4x4 ca sa ajungi acolo. Am ajuns intr-un astfel de loc, si nu m-a mirat deloc ca putinii oameni care erau acolo se bucurau de soare si mare complet nuzi pe o plaja superba de 12 km. Imaginati-va sa fii singur pe o aree de sute de metri de plaja,, virgina". Nu pot descrie in cuvinte senzatia de pura libertate si conexiune cu natura pe care mi-a oferit-o acel loc. Bine-inteles ca acele cateva ore petrecute acolo le-am trait complet nuzi in perfecta armonie cu natura. Chiar m-as bucura sa aud ca a mai trait si altcineva acest tip de senzatii de libertate absoluta in care hainele sunt un element in plus care,, strica" peisajul. Ma astept la raspunsuri ceva mai profunde decat viziunea nudului prin optica gandirii simple, (rusine, pacat, sex). Incercati sa o asociati cu puritate, libertate, natural. Mersi pentru rabdare ca ati citit pana la capat.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Sunt unele locuri in lume de o frumusete spectaculara si unica, incontaminate de amprenta omeneasca [...] iti trebuie un 4x4 ca sa ajungi acolo"
Adica e atat de frumos acolo, incat hai sa mergem cu un 'gip', sa lasam in urma santuri, copaci juliti, puieti distrusi, si noxe. Bravo, iubitorule de natura. Ce fraieri sunt aia care merg cu cai, biciclete sau perpedes.

Cat despre senzatia unica de a trai cateva ore in p la goala: nu cred ca ai fost intr-adevar pe o plaja virgina (unde cica erau si alti oameni, probabil veniti si ei discret cu Toyote de expeditie, motoare TD noneuro si ecartament de 3m, de ramane in spatele lor ca si cum ar fi trecut o combina agricola), dar plajele neamenajate sunt un pic oribile, pline de alge si gângănii, scorpioni, frunze si bucati de lemn putrezite, etc.
Mai pe scurt, e mai rau decat in Eforie, doar ca lipsesc chistoacele din nisip.