| Mihaela2023 a întrebat:

Sunt zodiile adevarate?
Sau totul e o minciună?
Sunt zodia rac si o colegă de-ale mele care este rac are aceleași gânduri ca mine, suntem identice la caracter.
Nu înțeleg horoscopul e adevărat? Vi s-a întâmplat să vă înțelegeți cu cineva din aceeași zodie cu voi?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Horoscopul este o pseudo știință. Astfel, pozițiile stelelor pe cer, nu au cum să fie conectate cu viața și destinele umane. Astffel, nu există adevăr în zodii.

| Drimmero a răspuns:

Cateva zodii nu au cum sa dea ponturi despre miliardele de oameni de pe Terra, zodiile chiar sunt niste prostii colosale. Personalitatea o ai pentru ca o ai, te defineste, zodiile sunt precum vrajitoria, merg pe anumite povesti si chestii care doar se nimeresc cu anumite persoane, e imposibil ca din milioanele de persoane incadrate in zona x sa nu fie minim 100.000 cazuri care sa 'rezoneze' cu acea zodie, e doar nimereala.

| CostinAlamariu a răspuns:

Horoscopul nu e adevarat. Stelele nu iti influenteaza soarta. Zodiile sunt niste constelatii faine pe cer si atata tot big grin

| UnDiavol a răspuns:

Nu are legătura cu viața reala zodiile sunt o Minciuna mare de tot