| xFaith a întrebat:

Sunteti de acord ca frumusetea este trecatoare, ce conteaza este sufletul omului? happy

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Da,sunt foarte de acord. Dacă o persoană e interesată doar de aspectul fizic, şi din păcate există multe, va avea de pierdut în viaţă, atunci când frumuseţea fizică se va spulbera.Contează frumuseţea interioară, sufletul unei persoane, bunătatea şi înţelepciunea.

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, în opinia mea, frumusețea interioară este mai importantă decât cea exterioară.

Și oricum, frumusețea vine din interior. Pe acest principiu, un top model îți poate părea complet respingător și un om aparent neatractiv - cel mai frumos om din lume.
Frumusețea stă în ochii privitorului și este puternic influențată de interior.

| Arthur a răspuns:

Este adevărat, dar la fel de adevărat este şi faptul că societatea modernă pune accent mai mult pe formă decât pe conţinut.

| lostsoul4ever a răspuns (pentru Arthur):

Cam asa este ai perfecta dreptate!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu am alergat dupa asa ceva, tot c e conteaza e sufletul omului si lipiciul lui, in rest nu conteaza..decat frumos si veninos, mai bine urat si dragastos...
O zi frumoasa sa aihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Ha ha. LOL.
Urât și drăgăstos FTW!

| PredatoR a răspuns:

Asta o spun uratii. laughing

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Da, sunt de acord, chiar daca din pacate in ziua de azi se pare ca nu se mai baga in seama frumusetea sufletului. e suficient sa privim la tv, sa citim un jurnal.ce conteaza cel mai mult? sa ai sanii mari, un trup perfect, un chip minunat.
din pacate trebuie sa marturisim ca daca te nasti frumos ai o viata mai usoara in societatea asta.
de prea multe ori societatea in care traim este in stare sa judece oamenii numai din felul in care arata. asta mi s-a intamplat si mie: in blocul meu locuia o fata foarte urata, si eu am judecat-o numai din asta..insa intr-o zi mi s-a intamplat sa-i vorbesc si mi-am dat seama ca e o fata deosebita, ii apreciez mult de tot sinceritatea si simpatia. am inceput sa petrecem mai mult timp impreuna si mi s-a confirmat faptul ca frumusetea trupului, adica cea exterioara, nu numai este trecatoare, dar este si frivola de multe ori.
scuza daca am prelungit raspunsul si daca am facut greseli (nu-s romanca)

| Niiiicu a răspuns:

Da,frumusetea fizica e trecatoare pe cand cea a sufletului care este tot mai putin apreciata astazi este nemuritoarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza amandoua, in egala masura. n-o mai faceti pe puritanii atinsi de o blasfemie si recunoasteti ca va place sa vedeti oameni frumosi. tuturor le plac oamenii frumosi fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal.

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

DA! Interiorul conteaza nu exteriorul.Degeaba cineva este frumos daca la sufet este rau

| Deliadelias a răspuns:

Normal ca sunt de acord happy. Frumustea sufletului e mult mai importanta si mult mai frumoasa decat frumustea fizicului.

| nice67 a răspuns:

Cine este frumos fizic este si sufleteste. Sufletul se reflecta pe trup... Este trecatoare frumusetea fizicului, cea a sufletului niciodata... happy

| WhiteMoth a răspuns:

Trebuie sa ai grija si de frumusetea ta exterioara.

'Exteriorul' e primul pas intr-o relatie. Ca daca esti in club si te abordeaza vreunu, sa nu te gandesti ca era atras de cerebelu' tau, ti-a vazut doar formele/decolteul ala generos si s-a gandit ca poate o sa aiba si el parte de niste actiune in seara respectiva.

Bineinteles, e doar primul pas, caci o relatie nu se poate 'inchega' doar din cauza ca lui ii place cum arati tu, si viceversa. Nu de alta da' e plictisitor. Trebuie sa aveti pasiuni in comun, trebuie sa aveti despre ce discuta, trebuie sa va intelegeti unul altuia problemele si asa mai departe.

Deci vezi tu, conteaza ambele.

| TheLaw a răspuns:

Da.

| KameliaAura a răspuns:

Ambele conteaza...parerea mea

| yourfriend111 a răspuns:

"Cea mai geniala calitate a unui om este frumusetea pentru ca spre deosebire de gandire nu trebuie explicata/dovedita."

| lostsoul4ever a răspuns:

Dap intr-o oarecare masura asa este frumusetea este trecatoare dar conteaza atat sufletul omului cat si frumusetea. (PS:tu ai iesi cu un urat din calea afara chiar daca are sufletul bun?)

| Tinca_Iosif_1994 a răspuns:

Da,asa este...

| Adi10 a răspuns:

Da!happy