| andreieftenie42 a întrebat:

Sunteti de acord ca poti trai frumos si fericit si cu 300-4000lei intr-un oras mic? adica nu ai nevoie neaparat de mii de euro ca sa fii super fericit.

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Corect

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nimeni nu ar refuza niște milioane de euro, dar așa este viața, nu este ușor să ajungi foarte sus, și de cele mai multe ori nu se poate ajunge sus decât prin treburi murdare. Așa că noi oamenii simpli și normali rămânem angajați pe 4000 de lei pe care îi câștigăm cinstit.

| andreieftenie42 explică (pentru Frank51):

Da,foarte inteligent ai zis-o, bravo, ba da sunt oameni care ar refuza banii ca milioane de euro cazuti din cer ca sunt prea prosti, ca ei vor sa faca cu mana lor, e bine sa vrei sa muncesti dar daca ai avea ocazia fantasy vorbind de ce sa nu ii iei? dar am zis sunt prosti gramada rau de tot care ar refuza.

| Dismally a răspuns:

Fericirea nu are nici o legatura cu cati bani castigi.

| haileewatson a răspuns:

Daca esti singur, stai intr-un oras mic, si nu vrei nimic mai mult de la viata (sa economisesti bani, sa ii investesti in viitorul tau, sa pleci in calatorii etc), atunci da as spune ca iti ajung pentru moment.