| Daria a întrebat:

Sunteti fani ai cartilor cu vampiri? Daca da, ce carti v-au impresionat si de ce?
Eu am citit Saga Amurg, Jurnalele vampirilor, si urmeaza sa imi achizitionez si Blue bloods, Casa noptii si Academia vampirilor happy

Răspuns Câştigător
| StreetDancer a răspuns:

Pai ...nu mai sunt fan '' inrait ''. Am ramas doar fan.

Mi-a placut enorm de mult Saga Amurg si Jurnalul vampirilor.

Saga Amurg imi placea enorm de mult pentru ca de cate ori citeam sau ma uitam la film, simteam ca pot sa ma ascund de realitate. Pot sa traiesc frumoasa iubire dintre altcineva, sa ma agesc de fapt. De cate ori veneam acasa fugeam ori la carte, ori la televizor. Pt ca aveam zile proaste ( perioada mai neagra a vietii mele ) si toata ziua numa ma uitam la tv sau citeam.

Pana la un moment dat, cand cineva mi-a deschis ochii.

Eu zic sa ai grija, poti sa citesti si sa te uiti la filme, dar sa nu uiti ca vampirii nu sunt reali si nicaieri nu este posibil asa ceva. :*

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zinsi a răspuns:

Jurnalele vampirilor
vampirii sudului
Cassandra Clare - Mortal instruments

si iti recomand si Luna plina vol 1 si A doua luna plina vol 2
sunt super, sunt cu varcolaci dar sunt foarte frumos scrise si merita citite