| CdeMetal a întrebat:

Sunteti mai singuratici sau aveti multi prieteni?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am dar il am pe Dumnezeu si parintii unul intr-o parte si altul cu mine

| RAY a răspuns:

Singuratic

| Drimmero a răspuns:

Uneori imi place in linistea mea, alteori in compania persoanelor si tot asa.

Nu am multi prieteni, dar am multe cunostinte.

| Freya1 a răspuns:

Singuraaaa.
Inafara de iubit si o prietena cu care m-am pricopsit in liceu si cu care ne bucuram sau ajutam la greu nu ne vedem, altceva nu am.

| SilentRain a răspuns:

Singura

| RainmakerX a răspuns:

Depinde ce intelegi prin prieteni.
Cunostinte am multe. Prieteni am vreo 3.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cam singuratica dar nu ma plang am ajuns la concluzia ca mi e mai bine asa decat sa fii inconjurata de persoane superficiale, zgomotoase care putin le pasa de tine si de ce esti tu ca persoana fiind manate doar de interesul de moment. Mai exista prieteni in adevaratul sens al cuvantului in zilele noastre? Ma cam indoiesc. Oricum daca exista sunt pasari rare si pe cale de disparitie. Eu am crezut ca am asa ceva dar s au grabit sa mi demonstreze contrariul.

| Justme1997 a răspuns:

Cam singuratică dar am vreo 4 prietene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Nu am prieteni, majoritatea pe care i-am avut nu au fost ceea ce pareau erau dupa profit ori dupa ce ii interesa pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ți pasă?

| CdeMetal explică (pentru anonim_4396):

Ma plictisesc doar, nu imi pasa.

| PumpkinDoll a răspuns:

Am cateva persoane, mai exact 2, cu care imi pierd timpul(Nu vreau sa numesc persoanele astea prieteni)As putea spune ca nu am prieteni deloc, daca stam sa ne gandim ce inseamna PRIETEN in adevaratul sens, Imi pierd timpul cu persoanele respective, rad...dar sunt constient ca daca mi s-ar intampla ceva grav nu m-ar ajuta nimeni.Si aia care au multi ''prieteni'' sunt cam in aceeasi situatie, doar ca nu-si dau seama

| CVane a răspuns:

Singuratic,am avut prieteni dar m-au dezamagit.

| RAY a răspuns (pentru CVane):

"Există numai câțiva oameni pe care îi iubesc cu adevărat, și chiar și mai puțin despre gândesc de bine. Cu cât privesc mai mult lumea, cu atât sunt mai puțin satisfăcută de ea; și fiecare zi îmi confirmă credința despre inconsistența tuturor caracterelor umane și a puținei încrederi care poate fi derivată fie din merit, fie din bun simț."
Jane Austen, Mândrie și prejudecată

"Suntem fericiți când oamenii/lucrurile se conformeza, și nefericiți când nu o fac. Nu oamenii și evenimentele ne dezamăgesc, ci modelele noastre despre realitate. Modelul meu despre realitate determină fericirea sau dezamăgirea mea."
Ștefan Zweig, Povestea șahului

"Suspansul este enervant, dezamăgirea amară."
Charlotte Brontë, Shirley

| CVane a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu ce ar trebui sa inteleg din asta...

| RAY a răspuns (pentru CVane):

"Suntem fericiți când oamenii/lucrurile se conformeza, și nefericiți când nu o fac. Nu oamenii și evenimentele ne dezamăgesc

| CVane a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu, dar cand cineva te cauta doar cand are nevoie de tine, si nu-i niciodata de gasit cand ai tu nevoie...acum da, asteptariile noastre ne dezamagesc dar asteptari care trebuie sa vina din partea altor oameni.

| RAY a răspuns (pentru CVane):

Ai dreptate, daca nu asteptam nimic de la alti de ce sa i numim prieteni

| deadhoe a răspuns:

Nu am prieteni deoarece pentru mine nu exista conceptul de prietenie, poate pentru altii da. Pentru mine exista doar persoane de facut activitati impreuna/discutat. Nu pot considera pe absolut nimeni prieten din moment ce exista intotdeauna neintelegeri, cu fiecare.
Aa si da, sunt singuratica, mai ales in vacante. Cand sunt la scoala nu prea si oricum nu fac parte din vreun grup dar am conversatii scurte cu persoane random din scoala, si sunt scurte pentru ca nu sunt o companie placuta.

| Tpuist a răspuns:

Mai singuratic.

| vjr1979 a răspuns:

Sunt cam singur, dar la vremurile astea ma gandesc ca poate e mai bine asa...

| StefanGGXX a răspuns:

Eu,personal am vreo 3 prieteni foarte buni.Restul sunt amici dar sunt sigur ca m-ar lasa la greu.