| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti meteosensibili? Am costatat ca presiunea atmosferica scazuta imi provoaca dureri de articulatii in partea de sus a spatelui

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,daca ai spondiloza, scolioza simti ceva ameteli sau dureri de coloana, iarna ai dureri mari din cauza frigului

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Vreamea ne afecteaza mai mult decat crezi uite: "In Elvetia, cand bate Föhnul din Alpi, infractorii acuzati de acte de violenta (si chiar de crima) beneficiaza de circumstante atenuante se considera ca aerul puternic ionizat al acestui vant poate accentua anumite dezechilibre mentale latent"
Prima data mi-a aparut iarna trecuta dupa ce dintr-o prostie m-am racit tare la spate. De atunci am avut cateva episoade cand simteam disconfort(nu chiar durere) iar acu am citit despre meteosensibilitate Iar in zilele trecute presiunea atmosferica era sub valoarea normala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți se pare. Nu are cum.

| PainTech a răspuns:

Vremea neportivita imi provoaca lene. Se pune ca meteosensibilitate?

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Cica 40% din populatia lumii sufera de meteosensibilitate, in forma minora provoaca lene, depresie in forma mai mare provoaca dureri de articulatii, tensiune etc. Uita-te la meteo presiunea atmosferica normala 1013 milibari sau 760 mm Hg.