| Mada1920 a întrebat:

Sunteti multumiti/te de partenerii/le vostri/voastre? Daca ati putea ce ati schimba l ei/ele?

9 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă ești nemulțumit, schimbi partenerul, nu îl schimbi pe partener.

| Mada1920 explică (pentru LoveSleep):

Aici este vorba de schimbari care afecteaza relatia. Dupa cum spui tu asta ar insemna daca nu esti multumit de ceva altul...niciodata nu o sa poti fi multumita de cineva in totalitate

| LoveSleep a răspuns (pentru Mada1920):

Dacă sunt "schimbări" care afectează relația, da. Dar nemulțumirile, defectele pe care le vezi la el sau ea sunt niște tâmpenii. Faptul că el nu lasă capacul jos de la WC și te enervează, nu ar trebui să te facă să vrei să-l faci să o facă. Astea sunt doar încăpățânări, de obicei ale femeilor, care cred că dacă o să reușească să schimbe ceva la partener, o să le mai dea vreo 3 secunde în plus la org asm.

N-aș vrea niciodată ca ea să schimbe ceva la ea din ce avea când am cunoscut-o. Schimbările sunt de că cat, indiferent dacă devine monotonă sau își pune silicoane.

| OldSoul a răspuns:

In principal da, una e pe gustul meu, cealalta nu prea.
(Glumesc, sunt singur, singurel *SAD*)
Oricum ar fi nu trebuie niciodata sa incerci sa-ti schimbi partenerul/partenera, cu cat il vei schimba mai mult cu atat isi va pierde farmecul si inevitabil atractia va disparea.
Da, incerci sa-l ajuti daca e cazul, daca e pentru bine lui, dar sa-l schimbi pentru ca "asa vrei tu" nu, asta e complet gresit si se ajunge la ce am spus mai sus.

| Mada1920 explică (pentru OldSoul):

Nu ma refeream la schimbari pentru ca nu ii convine celuilalt. Ma refeream la schimbari care ar afecta viata de cuplu.

| OldSoul a răspuns (pentru Mada1920):

Asa da, poate, unele schimbari mereu vor fi necesare, cum ar fi sa se mute unul din ei.

Răspuns utilizator avertizat
| deeeaqq a răspuns:

N-aș schimba nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as schimba nimic la el, este perfect day dreaming love struck... inexistenta este cea mai mare calitate a lui.
Daca iubesti o persoana nu incerci sa o schimbi ca sa fie cum vrei tu, n-as schimba nimic, l-as schimba pe el cu altul.