| RAY a întrebat:

Sunteti nostalgici de fel?

11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sincer si nostalgia asta vine din nemultimirea din prezent de fapt, mascat asa!
Vaaai ce bine eraaaa cand eram copii, cand.
Era bine ca acu nu prea mai e asa bine, ca daca era bine acum, mai bine ca atunci ziceai ca a fost bine si atunci dar parca acu e mai bine.

Eu de ex nu regret copilaria deloc, era mai rau ca acum. Iar cand imi aduc aminte si zic vaai ce bine era, e de la depresia de acum cand ma simt nasol ca perioada.
Vai ce frumos era anul 1993, ca de fapt ma simteam cel mai bine psihic din toata viata mea, chiar si ca inainte de anul ala. De aia vad asa frumos.

Cand sunt mai bine zic pe dos "eete, era bine pe draci, eram amarat, aveam un walkman de cacao si ala fara derulare inapoi, si ala adus de cineva din SUA, ca nici pe ala nu aveam bani sa-l iau, nu aveam TV in camera, calculator, video, camera video, nimic cam, trebuia sa invat la n materii, ca ma asculta ala, ca ma sculta ala, fa teme, fa aia, scoala-te la 6, 20 dimineata, daca vreau ceve trebuia sa cer parintilor".

Asa ca depinde de starea actuala!
Insa da, poti zice "era bine si atunci, ce frumos era chiar daca acu e la fel de bine", aia e okey, nu e regret e doar o aducere aminte.

| PainTech a răspuns:

In ultimul timp da.

| gemeni6226 a răspuns:

Pe vremuri am fost, dar imi dau seama ca nu are nici un rost.S-au incheiat multe capitole in viata mea si merg inainte cu ceea ce este principalul e sanatatea.

| Apokales a răspuns:

Doar la o bere cu prietenii.

| mastadont a răspuns:

Mă consider mai degrabă practic. Dar, ca orice om, am și momente când sunt nostalgic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti nostalgic ai trait degeaba. Trebuie sa mai tanjim dupa amintiri.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu inseamna ca traim in trecut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Inseamna ca apreciem ce am trait.

| Anonima163333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cata dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mu

| Anonima163333 a răspuns:

Uneori da, uneori nu.