| RobertG101 a întrebat:

Sunteti pro sau contra legalizarii Cannabisului?

Avand in vedere la cat de utila e planta in afara sa fie doar recreational.

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Let there be smoke!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere canabisul este folositor in anumite cazuri, deci consider ca pr anumite scopuri ar trebui sa fie legalizat. Ca sa intelegi despre ce vorbesc, canabisul(marijuana, hasis) a fost folosit pentru a "trata" un pacient care suferea de parkinson. Adica l-a calmat, si simptomele bolii nu au mai fost vizibile o perioada de timp. Deci canabisul este bun din punct de vedere medicinal
https://youtu.be/zNT8Zo_sfwo
Aici ai filmuletul...in care poti vedea chestia despre care spuneam mai sus.
Dar, pe de alta parte, ar trebui sa fie pe lista cu substante interzise deoarece atunci cand se afla in mana cui nu trebuie.
Unele persoane consuma asta si nu este bine deoarece, ca orice alt drog, poate duce la moarte.
In concluzie, cred ca iti poti da seama si singur care sunt beneficiile acestei substante, cat si daca ar trebui legalizata sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Depinde de cantitatea de canabis consumata si de rezistenta persoanei respective..sincera sa fiu chiar nu stiu ce sa zic
Problema e ca tigarile contin multe substante cancerigene si de aceea se intampla ce se intampla, iti omoara plamanii

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Atunci habar n-am ce sa zic
Poate ca unii considera ca, canabisul este mai periculos ca tigarile

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

V-a dat Zmenta inspiratie? Sau Cheloo?

| Teffan a răspuns:

Am citit initial legalizare canibalismului.

Bineinteles.

Orice om normal la cap, care are 2 neuroni, isi poate da seama foarte usor de inofensivitatea marijuanei si de victimele pe care le face.Adica peste 1 miliard de victime,nu-i asa, DIICOT?

Sigur ca da.

In primul rand, nu vad de ce te baga la puscarie sau iti da amenda daca te prinde gaborul cu iarba la tine.
In primul rand, e pentru tine.
Ce ii pasa lui de ce bagi tu in corp?

Oricum, subiectul marijuanei e plictisitor.
Oricand se poate castiga un argument in favoarea ei.

Nu e destul de provocatoare aceasta dezbatere.

Pregateste-te pentru stergerea intreabarii.