| AlexDorinel a întrebat:

Sus Scandinavia, Finlanda, Suedia, Danemarca și Norvegia vor sa elimine fumatul, yeeeeee scăpăm de golani de 17 ani care fumeaza yeeewe.

Ce părere aveți?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt anti fumat. Dar sunt ceva miliarde de persoane în lumea asta care fumează și miliarde de bani care sunt implicați în această industrie. Așa că eliminarea fumatului, alcoolului, drogurilor prin măsuri coercitive, nu va avut succes până acum și nu va avea nici de acum înainte, că sunt țări de sus sau de jos.

| raMLesS a răspuns (pentru sadrian46):

Tigarile sunt mai nocive decat Canabisu de exemplu. Exista pe piata pentru ca se vand foarte multe, sunt usor de facut, si in principiu se scot foarte multi bani de pe urma lor, industria fiind uriasa.

| sadrian46 a răspuns (pentru raMLesS):

De acord cu dta. Tutunul este o industrie golbală de cam 800 miliarde $. Alcool, 1, 4 trilioane $. Droguri interzise 360 miliarde $. Cum le oprești, oricâte campanii antifumat, brigăzi antidrog ai avea? Rădăcina răului e mai adâncă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... poate este mai bine asa, pentru sanatate.

| LPCTSTR a răspuns:

Si in tarile mai necivilizate, mai prin Dacia Evului Mediu, cand?

| siriusblack98 a răspuns:

Din partea mea sa le si interzica (tigarile de orice fel). Nu-s nici fumator, nici comerciant asa ca nu-mi pasa.