| RAY a întrebat:

Te-ai atasat vreodata de cineva din mediul online?

12 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Desigur. Am început sa am și fantezii sexuale chiar.

| Emma30555 a răspuns:

Nu, dacă nu vad fetele lor, gesturile, vocea, mersul, pentru mine aproape ca nu exista. Nu știu cum unii se pot îndrăgosti sau împrieteni pe net, probabil se vad pe camere și își vorbesc prin camera altfel nu mi explic, în plus mi se pare ca ti ocupa foarte mult timp sa vb online, astfel încât sa ajungi sa cunoști o persoana

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Vocea, mersul? Am trait sa o aud si pe asta.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Era in contextul dat. Nu poate sa-mi placa cineva online, nu l percep ca pe o persoana daca nu il vad. Personalitatea unui om consta in tot ceea ce defineste acel om. Toate gesturile ma fac sa recunosc un om si de la spate, la distanta sau semiintuneric, recunosti un om dupa mers.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Da. Dar nimeni nu s-a atașat de mine. Doar eu sunt viermele ăla care s-ar prinde de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Ba chiar primul meu prieten si cel mai bun l.am cunoscut online asta din cauza ca eram timid sau doar nu foarte sociabil cred din cauza colegilor oribili din generala, si cu ajutorul internetului am gasit persoane demne de a le numi prieteni...
Si cel puțin pe mine cred ca m.a ajutat sa devin mai sociabil
Nu o regret niciodată ca mi.am facut prieteni pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Asa mi-am facut cel mai bun prieten cu care ma intalnesc si in realitate acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| CdeMetal a răspuns:

Nu m-am atasat dar mi-am facut cativa prieteni, dar prieteniile pe net sunt de scurta durata de obicei.

| Clytia a răspuns:

Sincer, da. Am câțiva prieteni, chiar foarte buni. Desigur, e mai frumos să cunoști oamenii prima dată în realitate, dar atâta timp cât poți cunoaște oameni minunați și în mediul online, eu nu am nimic împotrivă.

| Alexxiax98 a răspuns:

Da, am o prietena din Portugalia, nu ne-am vazut niciodata in realitate, dar pot spune ca m-am atasat oarecum de ea. Ne-am facut si cadouri cu ocazia zilelor de nastere, vorbim aproape zilnic, deci da.

| QuennV a răspuns:

M-am si îndragostit, rau rau de tot insa din pacate a fost persoana nepotrivita. Acum, tocmai din acest motiv sunt sceptica. Cat despre site-urile online de dating ce sa mai zic, acolo din pacate putem sa dam peste foarte multi psyho? Cred ca mediul online totusi e asa, sa treaca vremea, viata reala e baza. Parerea mea