| RAY a întrebat:

Te ai simțit vreodată blocat în trecut? sa privești spre propiul trecut sa vezi ca ai aceleas complexe, frustrări care te macină? cum ai ieșit din trecutul tău? din zona ta de confort?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teama de a iesi din zona de confort este specifica copiilor, fiind cauzata de nevoia acuta de protectie tutoriala pe care copilul o resimte in subconstient. Un adult care are aceasta problema sufera de o afectiune psihica, iar daca are aceleasi frustrari si complexe din copilarie este in mod evident blocat in copilarie.

1 răspuns:
| Yee a răspuns:

Yee(Salut)!
" Acel moment cand ai amintiri retardate cu tine de cand erai mic, apoi iti dai seama ca s-au intamplat de fapt luna trecuta"