| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ti se par plictisitoare familiile sincere pe care nu le cunosti aproape deloc? Pe mine ma plictisesc familile sincere pe care nu le cunosc prea bine.Mi se par lenesi, plictisitori si monotoni.Probabil daca as vorbi acum cu sinceritate despre familia mea si despre obiceiurile mele cu familia v-as sufoca si v-ati plictisi.Mie nu-mi place ideea de familie, uneori am impresia ca un grup de oameni trebuie sa stea obligati impreuna chiar daca nu se inteleg.Nu ma crezi? Daca nu, ai vazut vreodata certuri in familie? De ce se creeaza aceste certuri in familii? Nu din cauza monotoniei si a plictiselii din familie? Nu din cauza stresului provocat de membrii neplacuti din familie? De ce se straduiesc familiile sa fie unite daca intre ei exista multe conflicte si nu exista intelegere intre ei? Totusi, stiu ca exista uneori intelegere intre ei, dar de ce sa suporti atata greata si stres pentru a avea parte de putina intelegere cu familia in final atunci cand sunt bani sau la evenimente?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Faza e că familiile sincere se formează din oameni care vor să stea împreună, nu îi obligă nimeni. Ce treabă are monotonia cu sinceritatea? Eu consider sinceritatea ca fiind o calitate fundamentală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu te-ai saturat sa tot pui atatea intrebari idioate? Chiar atat de nebagat(a) in seama esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu familii foarte ok.
Se inteleg, rad, glumesc, etc.
Sunt si familii care nu sunt cum ar trebui sa fie dar, asta e.
Nu toate sunt asa cum le-ai descris.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Eu cand sunt intr-o situatie neplacuta incerc sa fiu cit mai optimista.Am o parere foarte buna despre oamenii sinceri, dar despre oamenii iuti la minie nu chiar.