| Joker a întrebat:

Știe cineva dacă am pus un alt cod poștal cînd am comandat de pe Ocazii.ro ceva, este vreo problema? adică eu am cautat codul poștal al adresei unde locuiesc dar nu era trecut și am trecut la o adresa apropiata...Sa va dau un exemplu:eu stau pe str.Mareșal Averescu nr 32 din Bîrlad (sa zic) și numărul casei (pentru ca eu stau la casa) nu îl găsesc..decît 31 T, dar ceva cu nr 32 nimicsad
Si întrebarea este:îmi vine pachetul pe adresa la care e codul poștal sau la adresa la care am trecut numele străzii,etc?

Am făcut comanda prin posta nu fancourier, asta în caz ca era nevoie sa știțibig grinlaughing

Daca am greșit categoria, mare iertare:*

1 răspuns:
| Q69 a răspuns:

Poata trimite o instintare ca a venit comanda
iar instintarea merge la adresa scsrisa in comanda
acum daca te stie postasul sau vecinul la care ajunge comanda ai noroc... daca nu mergi la posta si intreaba
posta are un numar de zile in care tine un colet si pentru fiecare zi de intarziere se plateste penalitati