| drakudark a întrebat:

Știe cineva dacă sunt a 11-a dacă am timp sa învăț pentru admiterea la UMFCD București BIO și fizica, având in vedere ca fac de 2 ori pe săptămâna meditații la BIO și am 2 capitole învățate și o data la fizica? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza numarul de meditatii, conteaza cat inveti tu. Inteligent este sa parcurgi tu singurel toata materia de cam 3 ori si sa mergi la emditatii abia dupa aceea, cand practic ai invatat tot ce se putea invata singur si mai ai de clarificat niste chestii. Asa economisesti bani si timp si sansele sunt minime (fiindca munca ta individuala reprezinta 99, 99% din reusita)

| drakudark explică (pentru Brigaela):

Invat 3 ore minim pe zi(la anatomie), si normal ca munca mea individuala e ceea ce conteaza, meditatiile sunt doar sa inteleg anumiti termeni si sa aflu anumiti termeni medicali pe care eu de exemplu nu ii stiam.

| Brigaela a răspuns (pentru drakudark):

3 ore pe zi e foarte putin daca vrei sa dai la medicina. Poate in zilele foarte aglomerate, dar in weekend de exemplu trebuie de 3 ori mai mult. Termenii ii cauti in dictionar, nu e nici o problema, doar nu te duci la meditatie cu termeni neînțelesi!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ai timp destul de invatat.