| RAY a întrebat:

Timișoara intra de mâine în carantina, este trist iar închiși ca hamsterii în cușcă, ce ne urâți? Ce părere aveți? Și sălile de sport vor fi închise.

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Parere proasta, ce sa zic. Ne tot jucam, cum mai scad infectarile, relaxam masurile, iar urca infectarile, iar punem masuri si ne tot jucam asa la infinit pana ce virusu face o mutatie si ne face praf mult mai tare.

| alina2k18 a răspuns:

Ehh, ce sa facem, dam vina pe carantina ca ne ingrasam laughing

| RAY explică (pentru alina2k18):

O sa merg pe jos vad eu pe unde

| RAY explică (pentru alina2k18):

Alina salate de legume, îmi place ca e mult și doar 15 calori, carne de curcan 30gr de proteine per 100gr peste, lapte cu ovăz, fructe dar nu multe

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Pai de ce fara fructe multe?
Nu ziceai ca mananci multe?
Te invit la cheesecake proteic cu esenta de cafea si scortisoara laughing plus indulcitor.
Cam 180 grame proteina in toata tava, au iesit 8 feliiwinking

| RAY explică (pentru alina2k18):

Pai de ce fara fructe multe?

ma refer fara fructe care au multe calori, banane de exemplu
Nu ziceai ca mananci multe?
capsuni, zmeura si tot ce vrei, limita =avocado

https://calorii.oneden.com/Calorii-Fructe/

| RAY explică (pentru alina2k18):

Am cumparat carne pentru kebab are si gust, de la ldl

| Dismally a răspuns:

Stai linistit ca urmeaza toata tara...

| NotNamed a răspuns:

Asta e daca populatia habar nu are sa ia masuri de protectie si sa iasa din casa doar pentru strictul necesar. Nimeni nu i.a obligat sa se duca in cluburi si sa fie inghesuiti ca si cartofii in saci. Daca ne uitam pe grafic, numarul de infectari e in crestere de doua saptamani.
https://prnt.sc/10f3kvf
Deci e justificata noua ordine de carantina.

| RAY explică (pentru NotNamed):

Dar eu sunt la slăbit și numai pot face sport, nici sa merg pe jos, e adv ca era plin de lume pe terase și nu purtau măști și erau unul lângă altul, eu unu mereu respect totul, nici nu mam răcit din 2019

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mai reduci din kcal si slabesti mai departe, nu asta e problema, ma refer strict la slabit.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Dar aveam un plan mann

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Ce plan?

| RAY explică (pentru Mosotti):

De slabit

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai il modifici planul, aia e, faci deficit caloric mai mare din dieta si aia e, nu ai ce face. Sau ti aceiasi dieta dar slabesti mai incet.