| Sentry a întrebat:

Timisoara sau Cluj? Si de ce?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ambele orase is faine, Timisoara e ceva mai ieftina decat Cluj.

| Emazio a răspuns:

Eu as alege Cluj, insa preturile au ajuns foarte mari. Este plin de tineri, si aspectul orasului este foarte frumos.

| Violleta2022 a răspuns:

Azi la Timisoara, maine la Cluj! De ce nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După 6 ani în Timișoara și 50 de ani în Cluj, prefer Clujul.
La Timișoara e prea cald vara.
La Cluj sunt dealuri și păduri aproape.

| Bizon95 a răspuns:

Azi in Timisoara, maine in toata tara

CE?!?

vrei sa faci facultatea?
vrei sa te muti?
vrei sa iti deschizi o afacere?
vrei sa te retragi?
... CE?

| Sentry explică (pentru Bizon95):

Sunt la facultate si nu am niciuna din doribtele astea. Ce mai exact? Preferintele voastre si mai exact de ce, infrastructura? Economie? Locuri de munca? Entertainment?

| Bizon95 a răspuns (pentru Sentry):

In Cluj imobiliarele sunt crima, cele mai scumpe din tara, mai scumpe ca in Bucuresti, dar, daca esti pe IT, atunci s-ar putea sa iti gasesti usor job (d'aia au crescut imobiliarele), altfel... nu prea

in Timisoara este al doilea Imax din tara... daca te pasioneaza ideea

| Sentry explică (pentru Bizon95):

Locuri de munca se gasesc peste tot in cluj si nu mori de foame nici daca lucrez la KFC. Da Imobiliare si preturile la toate is o crima, da si salariile au crescut cam la orice. Noi din Cluj nu ne plangem prea tare de preturi, e ok as zice. Zi-mi de aspect.