| andreea1valentina6768 a întrebat:

Tot ce fumezi, bei sau mananci se absoarbe in corp si nu mai e uitat niciodata?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu așa se întâmplă.

| Drimmero a răspuns:

D-aia ai rinichi ca sa urinezi, d-aia ai stomac si colon ca sa se digere mancarea si data afara, d-aia e bine sa bei destula apa ca sa se produca o detoxifiere, apa spala corpul de toxinele provocate de alimente, tigari si multe altele, acolo cat se poate.

| Mosotti a răspuns:

E uitat repede, doar ca ce fumezi se pune la plamani fumul ala si aia ramane, ce bei nu ramane deloc, se elimina prin urina.
Ce mananci iar se duce tot daca nu ai mancat in plus peste cate Kcal arzi, ce e in plus se depune.
Atata tot, nimic altceva.

| oglindasultanului a răspuns:

Este eliminat cu timpul, daca astepti sa se curete fara sa mai adaugi.

| NotNamed a răspuns:

Depinde ce consumi. De la tigari o sa ai interiorul plamanilor ca interiorul unui cos de fum.