| VasileRapidistu13 a întrebat:

Tot nu pot sa va înțeleg invidia pe copiii de bani gata,care au doar bani, aia la prima situație în viața s au ars că nu știu să se descurce sau să stea în suferință, eu am invidie pe aia care au stima de sine buna din copilărie că aia pot sa facă ce vor, acum întrebarea e voi chiar credeți că ăștia de bani gata sunt așa fericiți? Eu zic că nu!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"voi chiar credeți că... Eu zic că nu!"

dacă nu suntem de acord cu tine, nu sari in sus de ciudă?

| Hammurabi a răspuns:

Așa crezi tu.
Dar adevărul e, că poți fi la fel de dobitoc și dacă te naști într-o familie bogată și într-una săracă dacă așa îți e felul.
Iar felul ăsta de a fi, nu prea are mare legătură cu condiția socială în care te naști.
În decursul timpului au existat oameni de valoare cam în toate domeniile născuți și în familii bogate și în familii sărace.
La fel cum au existat și jigodii.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Hammurabi):

Evident,n are treaba