| ISmokeAir55 a întrebat:

Tot vad memeuri despre țigările cu bila. Eu nu sunt fumător și nici nu plănuiesc sa fiu. Sunt doar curios care e faza, gen nu toate țigările au tutun și gata?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

De fapt faza cu tigarile e asa, unele au 2 bile,altele au una,sau deloc. Cele cu bilute,cand le atingi fix pe bila,e ca un buton asa,si face 'clic' canda pesi pe ele. Datorita faptului ca cele cu bila erau foarte dulci si pot spune chiar foarte dulci,cel putin eu cand am fumat vreo luna de zile din astea cu bila,crede-ma ca in momentu cand am luat o tigare normala, m-am zguduit ca la inceput laughing. Si asta, si faptul ca erau mai nocive ca cele normale, chipurile aroma aia nu se oprea toata in filtru, filtru e pus acolo sa filtreze din... tarie, sau sa opreasca din aroma. Teoretic, ca practic...nu se stie happy

| Wr3nch a răspuns:

Nu. La tigarile cu bila puteai sa o spargi ca sa eliberzi o aroma, gen menta lamaie, etc. Dar sa decis la nivel european ca tigarile de gen fac fumatul prea atractiv pentru tineri si nu mai e voie sa se vanda. De asta se fac acum meme cu ele, ca sunt ''ilegale''.

| andiceasu95 a răspuns:

Tigarile cu bila sunt interzise, sau vor fi scoase de pe piata, iar din aceasta cauza sunt meme-uri