| RAY a întrebat:

Totul este posibil vs nimic nu este posibil, la care pol te regasesti?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate doar ce vreau. Ce nu imi convine dau la o parte

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ai dat si tu aici niste extereme deghizate sub forma de ultimatul de...

Dar nici nu sunt poli opusi, totul tine de relativitate.

Dar, presupun ca in totul este posibil big grin

Este posibil sa ploua maine? Este.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Asta e si ideea experimentului, un om orb la un ochi si la celalalt vede, ce ai constanta ca nu vede sau ca vede?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

"Vezi aia?" "Da". Deci vede (daca o luam asa băbește).

| Dismally a răspuns:

Hmm, cred ca totul este posibil. Tu?

| RAY explică (pentru Dismally):

Nu chiar totul, dar mereu sa incerci, astfel inveti din greseli, eu imi doresc sa merg pe luna, dar sunt constient ca sunt sanse mici

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai vezi? De posibil este posibil, chiar si 0, 0001% si probabil niciodata nu o sa ajungi pe Luna. Aici tine de probabilitate.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Motane esti iluminat, apropo recomand scribd abonament, citesc acum 101 scrie-i de la socrate la plato, e super atatea carti de ceea ce imi.place,ba ce bate vantul motanel

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Da, bun. Mersi de info. Desi un pirat asa ca mine prefera alte metode de preluat carti digitale laughing
Sau fizice.

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Exista tehnologia deci poti sa o faci. Sanse mai mici erau daca voiai sa sari pana pe luna pentru ca nu avem inca o astfel de tehnologie si chiar si aici exista 50% sanse sa apara asa ceva big grin

| Theo94 a răspuns:

Nu ma incadrez in nici una dintre extreme, sunt undeva la misloc, unele chestii sunt posibile, altele nu, asta depinde si de situatie, timp, loc, om, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul este posibil! Deoarece nimic nu mă mai surprinde. Asta în contextul general. În contextul spiritual cred că totul (bine) este posibil numai datorită în Dumnezeu și a puterii Sale nemărginite; cred în miracole și minuni pentru că cred fără îndoială în Dumnezeu și pentru că sunt o fire optimistă.