| RAY a întrebat:

Tovarasi in ce tara sa emigrez sa retraiesc comunismul?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Dap, Coreea de Nord, cu deosebirea ca pe vremea lui Ceausescu romanii faceau foamea la carne, coreenii fac foamea si la carne si la vegetale (in afara de clasa conducatoare).

34 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Rusia.

| RAY explică (pentru aXy99):

Tovarase russia e o tara democratica

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

"Tovarase russia e o tara democratica"
rolling on the floor)

| RAY explică (pentru aXy99):

Tovarase vezi ca iti trimite putin ceva atomic daca esti rau

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Daca trimite ceva "atomic", ar trebui sa iti faci cel putin la fel de multe griji, n-o sa ma vizeze doar pe mine laughing

| RAY explică (pentru aXy99):

Eu plec la fratele lui mai mic in vizita

| RAY explică (pentru aXy99):

Tovarase crezi ca ajuta muzica asta https://www.youtube.com/watch?v=vLEek3I3wac?

| Plato a răspuns:

Coreea de Nord, Cuba, Vietnam, China.

| doctorandus a răspuns (pentru Plato):

Ehm, China s-a convertit de facto la capitalism (nu la democratie!), cat despre Vietnam nu sunt sigur.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Tovarasi o tara ca ro inainte de 89

| RAY explică (pentru doctorandus):

Tovarase dar net este?

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Net? Vrei pesemne in lagarul de concentrare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mother Russia, Soviet Union CCCP
https://www.youtube.com/watch?v=_sxTbfeYdO0
https://www.youtube.com/watch?v=O1hxX7-92kE
Daca am trai in comunism Ray cel mai probabil amandoi am avea gagici acum. Deoarece comunismul - favorizeaza familiile numeroase -->in consecinta mai multe persoane de sex feminin.
In democratie din cauza insecuritatii economice familiile devin tot mai ingrijorate pentru viitorul copiilor -->fac 1-2 copii Daca primul e baiat de cele mai multe ori se opresc. Daca e fata mai fac inca 1 copil cu intentia de a avea baiat, ca baietii transmit "numele" familiei.
Sau de multe ori nu fac deloc copii, cati, cate cunosc nefamilisti, stau in cuncubinaj pe aventuri. 0 urmasi de la ei.
Numarul scazut de fete declanseaza un efect de domino: Cererea mare --> creste pretul. Fetele realizand ca au de unde alege parteneri :devin tot mai fitoase, superficiale deoarece POT. Orice fita ar avea tot gasesc baieti care sa le indeplineasca cerintele...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dragul meu tovaras selectia sexuala o fac femeile, ce sa faci, in comunism nu exista competitie, concurenta, exista doar stagnare, nu exista progresez

| RAY explică (pentru doctorandus):

Tovarase daca merg acolo numai pot intra pe TPU, ce ma fac? raman aici si ma inscriu in psd

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu ma referam simplu la statistici. In comunism erau mai multe persoane de sex feminin ca acum in democratie. Motivul am explicat sus
Asa ca toti baietii puteau gasi partenere. Acuma numarul mai sczaut de fete, declanseaza un mecanism care trage in jos si mai mult inegalitatea dintre sexe. Selectia Naturala nu mai valabila de mai bine de 10.000 de ani.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ba da este valabila, cum sa numai fie valabila, cei puternici sunt peste cei slabi, mereu va exista

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Selectia Naturala -la reproducere, in ziua de azi Nu are legatura cu a fi puternic/slab fizic. Sa fii al mai urat/prost/bolnav daca ai bani tot gasesti una pe care sa o lasi gravida.
Am mentionat odata ca eu is mai scund, cati altii cunosc mult mai scunzi mai urati/slabi fizic, si mai tineri/prosti/saraci ca mine. Si toate au gagici, multi si copii deja. + Cunosc Cazuri in care Femeia e mai Inalta ca Barbatul.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta era mai mult cand parinti alegeau partenerul pentru fata sau fetele nu aveau educatie, azi femeile au pretenti in functie de educatia primita, exista selectia naturala ca doar nu suntem imuni la toate bolile

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Ha, ha, ha, cine ti-a spus ca PSD-ul ar fi comunist/de stanga?

| RAY explică (pentru doctorandus):

Tovarasul putin

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Dap, Coreea de Nord, cu deosebirea ca pe vremea lui Ceausescu romanii faceau foamea la carne, coreenii fac foamea si la carne si la vegetale (in afara de clasa conducatoare).

| chuckmanson a răspuns:

Coreea de Nord, Vietnam, China, Rusia
Alegerea e a ta, dar eu aș alege ori prima ori ultimalaughing

| LupusDei1993 a răspuns:

Camarade, de ce sa nu luam o bucata din Antarctica si sa formam acolo utopia comunista?

| Alfred0703 a răspuns:

Poti ramane aici.

| IoanaRoman09 a răspuns:

De ce ai vrea asta?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

M-am saturat de democratie gata

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

E bine asa daca poti face misto pe tema asta

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

De ce e misto

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Nu e, tocmai asta-i faza : ))))

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Hai sa ne taiem venele si sa ne bem sangele

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Nu functioneaza chiar asa, dar nu inteleg ce treaba au aberatiile alea cu democratia si comunismul

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Nici eu, plictiseala ce sa faci

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Omoar-o

| PuyaTimonel a răspuns:

China
Coreea de nord