| anonim_4396 a întrebat:

TPU am o curiozitate : voi unde preferati sa locuiti? in mediu rural sau urban? stiu ca sunt unele zone rurale care se aseamana cu orasele cat de cat voi ce credeti? ar trebui sa ma simt prost ca sunt de la tara atunci cand intalnesc persoane de la oras? e adevarat ca cei de la oras au multe fite?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai de ce sa te simti prost. Eu sunt din Bucuresti, si intr-adevar mai sunt unii pe aici care au fite in cap si se iau de tarani. Dar daca se intampla sa cunosc acea persoana care se ia de tarani (nu mi se pare un termen de jignire) ii atrag atentia si sper sa inteleaga ca nu e cu nimic mai superior daca sta in Bucuresti fata de unul care sta in alta parte a tarii.
In general astia cu iq mai redus se leaga de tarani, cand nu au ce face si creierul lor e setat pe offline. Dar daca s-ar lua un taran de ei ar fugi de ar manca pamantul.
Si repet, nu ai de ce sa te simti prost, pur si simplu sunt zone diferite.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu am locuit 12 ani la oras, iar de cativa ani stau la o comuna(langa oras, nu a fost nevoie sa imi schimb scoala, prietenii) si este diferenta mare dintre persoanele de la oras si cele de la tara.
Intr-adevar, cei de la oras sunt probabil mai cu nasul pe sus deoarece au conditii favorabile, insa sunt din multe puncte de vedere mult mai culti, mai educati si mai informati. la tara toti incearca sa ii imite pe cei de la oras, bineinteles nu in cele bune, si iese o corcitura de caracter care ii defineste a fi intr-adevar tarani. Se spune ca cei de la tara(unii) invata mai bine, poate pentru ca nu au posibilitati, dar multi de la tara au conditii foarte bune, care nu ii sfideaza sa nu se poarte ca niste ciobani needucati.

In concluzie, cei de la oras sunt mult mai de educati, insa ca spatiu de locuit prefer sa stau la tara.

| negru30 a răspuns:

Da - cei de la oras au fff multe fite si nu este nimic de capul lor - eu as prefera sa traiesc pe luna sa nu mai vad atata rautate