TPU.ro a facut 5 ani si te invita la concurs!

Dragii nostri, astazi TPU.ro implineste 5 ani!

Va multumim din suflet pentru dedicarea care se traduce in atat de multe postari si-n faptul ca ne sunteti alaturi! Apreciem faptul c-am avut ocazia sa interactionam cu atat de multi dintre voi si ne creste inima de bucurie de fiecare data cand vedem pe site cat de tari sunteti, cat de mult va puteti implica si cata disponibilitate pentru a ajuta un alt om aveti!

Pentru ca vrem sa ne sarbatorim alaturi de voi, va invitam la un concurs :) Avem de oferit ca premiu* un weekend la pensiunea Verde-Crud din Cheile Rasnoavei - Rasnov in perioada 13-15 decembrie 2013, intr-o camera dubla cu pat matrimonial.

Tot ce trebuie sa faceti este sa ne ziceti de acum si pana pe 1 decembrie ce va place cel mai mult la TPU.ro. Ca si in cazul altor concursuri de aici, suntem fanii raspunsurilor care reusesc sa depaseasca stadiul monosilabic.

Va tinem pumnii si abia va asteptam raspunsurile! Mult succes!

Alexandra - TPU

*In premiu nu sunt incluse transportul sau mesele la pensiune.

114 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

La mulţi ani tuturor!
Ce mari ne-am făcut...
Mai un pic şi trecem de cei 7 ani de acasă. : ))

...ce îmi place cel mai mult la TPU? Că există. : )
(Fără premii, vă rog.)

neluL
| neluL a răspuns:

Ce-mi place cel mai mult pe TPU?
Ca inca mai intra lume pe el!

Ce nu-mi place pe TPU?
Ca nu stim sa dam o mana de ajutor in cazuri de caritate, acum in pragul sarbatorilor.
Vezi intrebarea postata pe 20.11. 2013: http://www.tpu.ro/......ncios-fac/
Si ca un paradox, toata lumea ajuta
http://www.tpu.ro/......caritabil/ (384 de răspunsuri... vorbe!)

Cum as vrea sa fie TPU?
ASA -> http://roxanagidea.wordpress.com/2013/11/23/o-poveste-emotionanta/

Aaaa si apropo! La Multi Ani!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La mulți ani și să ne auzim cu bine și în anul care vine!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Sa fiti sanatosi macar daca a-ti convinge pe prostii de la guvern sa faca buletine cu chip m-as bucura.

| Flav a răspuns:

Mno, cand revin si eu dupa jumate de an, dau de concurs. Hai, ca nu ma pot abtine.

N-o sa raspund cu ce-mi place la TPU, fiindca momentan, nu prea ma mai atrage deloc, dar o sa revin mai jos la amanuntul asta.

Ce mi-a PLACUT la site-ul TPU:

1. Ca a inceput ca un proiect simplu, inocent si inofensiv unde oamenii isi gaseau intr-o masura mai mica sau mai mare raspunsurile la intrebarile pe care le aveau.

2. Ca a fost candva o familie, ''un trib'' de necunoscuti care s-au intersectat aici si datorita TPU-lui unii au avut ocazia sa cunoasca oameni de calitate si-n realitate si sa mentina relatiile de prietenie, recunostinta si daruire.

3. Ca privind opiniile altor oameni, m-a maturizat in anumite conceptii si principii ce le credeam intangibile.

4. Ca m-a facut sa inteleg faptul ca oriunde, oricand, va exista cineva care sa fie impotriva ta iar acest lucru m-a facut impasibil si mi-a reglat sistemul de control al sentimentelor si emotilor asupra persoanelor cu care stiu ca viata mea n-are nimic in comun.

5. M-a facut sa inclin palaria asupra anumitor persoane si sa ma bucur ca ele inca mai exista intr-o societate plina de rautate, egoism si pizmuire.

6. Observatia ca dincolo de profesionalismul si rigiditatea adminelor, stau niste fete frumoase, naturale ce-si fac treaba si trateaza site-ul ca un simplu job ce trebuie intretinut.

Si, ca sa nu raspund dupa 3 secole pentru un premiu, spun si ce nu-mi place, chiar daca e off-topic:

1. Faptul ca acel proiect simplu, a ajuns o afacere pentru altii. O sumedie de reclame, ce te duce cu gandul ca suntem contemporani cu societatea manipulata, manevrata de publicitate.

2. O gramada de functii minuscule ce-au luat din farmecul site-ului, ce i-au luat din acea carisma caracteristica si i-a adus ''duhorea'' unui site autohton.

3. Decenta, vulgaritatile si limbajul neacdevat nu mai pot fi controlate, datorita numarului mare de useri. S-a dorit cantitate si nu calitate.

In orice caz, un user ce-a fost cam de pe la inceput cu voi, va ureaza La Multi (B)Ani, La mai putine reclame.
Cheers.

caramela
| caramela a răspuns:

La multi ani si viata lunga:*
ma bucur ca astazi sarbatoresc alaturi de voi, eu 43 de ani, iar voi 5 anisori, ma bucur ca am descopirit acest site, ma bucur ca existati si imi place acest site ca pot ajuta acolo unde cred ca ma pricep, o fac cu mare drag si nu imi pare rau de ceea ce fac, va multumesc ca existati si imi doresc sa ramanem in bune relatii mult timp
La multi ani!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

5 ani e-o cifra frumoasa
Parca mai venim de-acasa big grin
Fost-au bune, fost-au rele
Am trecut si peste ele.

Adminii s-au perindat,
Userii au mai plecat,
Altii noi si-au facut locul
Ca sa dreaga... busuiocul.

Ce imi place mult aici
C-aveti surprize mari sau mici
Ii bucurati pe pitici
Uneori si pe mamici.hee hee

E din ce in ce mai bine
Si ma bucur ...pentru mine
De cate ori privesc
Intrebarea si...zambesc. happy

Suta de ani va doresc
Ca sa pot sa povestesc,
La copii si nepotei
Ca am fost si noi ca ei.

Useri cu sutele si mii
Hai sa ne-adunam copii,
Sa-nvatam, sa ajutam
Cu toti sa ne bucuram.

NeluL e serios, se stie
Vreau sa vad ca el, o mie
Dar nici Flav nu-i mai prejos
El e foarte...curajos!hee hee

Veniti cu totii
Cu mic, cu mare
Ca sa facem o urare!
Ce-i uram s-avem si noi:

La multi ani si sanatate
Sa va mearga bine-n toate
Si tot aici sa va gasim
De cate ori...revenim! happy

| TPU.ro explică (pentru мιнαɛℓα36):

Iti multumim tare mult pentru poezie! Ti-a adus un tricou si-o cana de la TPU.ro happy Ai mai multe detalii pe e-mail (verifica inclusiv in folderul de spam).

Alexandra - TPU

| JeSa a răspuns:

La mai multi ani cu fericire TPU! Numai bine tuturor!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un site util. Ma bucur ca exista si ca pot fi de folos altora. La Multi Ani!
Nu ma intereseaza concursul.

| Ea12345 a răspuns:

La multi ani TPU!

Eu ma declar a fi una dintre persoanele,, mai vechi" de pe site, avand in vedere ca sunt membra a comunitatii de aproape 4 ani.

Ma bucur ca sunt o prietena virtuala a atator suflete de aici si ca am avut ocazia sa ajut persoane pe care poate nu le voi cunoaste niciodata. De asemenea, am fost ajutata la randul meu aproape de fiecare data cand am solicitat.

Cred ca sunt o mare fana a acestei idei de,, intreaba orice, pe oricine", caci e asa de usor si la indemana sa intrebi ceva pe internet decat sa te interesezi personal in locul respectiv.
Asta fiind la modul oarecum general si sunt sigura ca toata lumea va mentiona acest lucru.

In mod particular, mie siteul TPU mi-a schimbat viata intr-un alt mod. Acum mai bine de 2 ani, m-am confruntat cu o problema din domeniul calculatoarelor, mai precis, la cat de imprastiata si necunoscatoare in aceasta materie eram, aveam nevoie de cineva sa ma ajuta sa imi explice de ce calculatorul meu o cam luase razna. Am primit raspunsuri foarte folositoare, atat de la baieti, cat si de la fete(va dati seama cat de rusinata m-am simtit atunci ca eram total paralela cu acest aspect).Am primit ajutorul de la o persoana foarte simpatica, care s-a oferit sa ma ajute in plus fata de ceea ce cerusem eu si astfel am inceput sa vorbim mai mult. La inceput despre tehnologie, apoi despre lucruri generale. Am descoperit ca locuiam in acelasi oras si avand in vedere faptul ca incepusem sa comunicam foarte mult si sa ne intelegem bine, am hotarat sa ne intalnim. Am fost extrem de rusinata, caci nu ma mai intalnisem cu cineva cu care sa fi vorbit in prealabil pe internet.

Si uite asa se fac mai bine de 2 ani de cand suntem impreuna si sincer nu ne-am vedea nicaieri acum unul fara celalalt.

Asa mi-a schimbat mie TPU viata, prin simplul fapt ca a adus in viata mea cea mai importanta si draga persoana pentru mine. Din acest motiv, va voi fi vesnic recunoscatoare pentru simplul fapt ca prin aceasta platforma se pot intalni oameni care poate nu s-ar fi vazut vreodata in alte conditii.

Sunt sigura ca mai exista si alte cupluri in aceasta situatie, iar eu va multumesc acum in numele tuturor.

Va pup pe toti si imi doresc un real progras peste site! Sa ne auzim cu bine tot aici si peste 10 de ani, peste 20 de ani, cand poate voi fi in postura de mamica si voi avea iar nevoie de ajutor big grin

| TPU.ro explică (pentru Ea12345):

Iti multumim tare mult pentru raspuns! Ti-a adus premiul cel mare happy Ai mai multe detalii pe e-mail (verifica inclusiv in folderul de spam).

Alexandra - TPU

| darrio2007 a răspuns:

Un site de ajutor.Si,de ce nu, au de invatat si cei care credeau ca le stiu pe toate.

| mona a răspuns:

5 ani. aproape varsta baietelului meu...ce sa zic, un site interesant si pentru toate categoriile de varsta, inca 50 de ani de acum inainte,, La multi ani!,,

| fabiola a răspuns:

Iti spun si eu :La multi ani TPU!
Acum vreo 5 ani treceam prin momente grele care ma daramasera psihic.Am intrat aici sa raspund la o intrebare, sa pun o intrebare! Intrasem intr-un loc, care mai tarziu realizam ca este un fel de terapie pentru mine! Imi regaseam puterile, curajul.De aceea am ramas fidela si pentru ca existati -va multumesc!

| FucktheSystem a răspuns:

Ținând cont că stau pe aici de aproape 4 ani mi-au plăcut destule lucruri dar sincer mi-au și displăcut multe. Oricum, nu am de gând să zic că totul e dulce și frumos, cred că oricine își dă seama că nu e așa. Siteul a avut perioade bune și perioade proaste iar asta e una din cele proaste. Cel mai mult mi-au plăcut useri (păcat că cei mai mulți din ei au plecat), mi-am făcut mulți prieteni pe TPU, și chiar dacă majoritatea nu mai sunt pe aici îmi place că încă ne avem toți la prieteni pe facebook și ținem legătura. Cu destui m-am întâlnit și înviața reală și am fost prietenă destul de bună chiar foarte bună, cu un anumit user am avut și o relație de peste un an jumate, deci da, userii mi-au plăcut cel mai mult de aici. După cred că am apreciat adminii, deși pe vremea când eram și eu mai nervoasă/enervantă ne-am mai ciondănit, am făcut glume, mi-a plăcut că cel puțin pe vremea aia aveați simțul umorului și totuși acționați când era chiar necesar. Mi-a mai plăcut mult T/A, comicurile în special, TPU The Movie, pentru cine mai ține minte de vremurile de mult apuse.

Și ca să sărbătorim și să plângem de nostalgie vă fac și un cadou, linkurile de la TPU the movie, să vă distrați și voi:

Part. 1-http://i.imgur.com/0x7H5.png
Part. 2-http://i.imgur.com/OHvyc.png
Part. 3-http://i.imgur.com/J1nHJ.png
Part. 4-http://img440.imageshack.us/img440/6797/50tputhemoviepart4.png
Part. 5-http://img709.imageshack.us/img709/1034/tputhemoviepart5.png
Part. 6-http://s2.postimage.org/bxjzjf7r3/tpumoviepart6.png

Așa, mi-a mai plăcut într-o perioadă pe la Religie, cu toate luptele dintre atei și creștini care oricum cum nu pot să ducă nicăieri se ajungea la discuții amuzante sau fără legătură. Și ca să mă laud că sunt user vechi și chestii d-astea îmi amintesc cu nostalgie când toate ăstea se întâmplau la Știință și Filozofie pentru că nu exista categoria Religie.

Mi-a plăcut că de multe ori ați ținut cont de propunerile noastre, păcat că am impresia că tot propunerile noastre și cât am vrut noi îmbunătățirea siteului l-a făcut m-ai puțin amuzant și de aici au și plecat mulți useri.

Îmi plac multe și probabil îmi displac aproape la fel de multe, dar nu o să mă plâng acum, că doar sărbătorim așa că mai luați un comic, să aveți de citit toată noaptea, că-i sărbătoare, nu se doarme:

http://img534.imageshack.us/img534/364/ragepotatoep3.png

La mulți ani și poate, doar poate, e o mică propunere deci să nu aruncați cu pietre în mine, facem o zi, eveniment pe facebook, chestii d-astea de fete mari și facem o zi în care aducem înapoi toți userii vechi care putem, ar fi amuzant, zic eu. :D

P.S. Ah, și îmi mai place că deși întrebarea e ce ne place la TPU, majoritatea povestesc cum au găsit TPU în timp ce ori erau bolnavi, ori căutau teme ori cum să scapi de obiceiul de a te masturba.

| Hydrangeaceae a răspuns:

La Mulţi Ani, TPU!

Eu am cont aici din 2011, dar nu ştiam de câtă vreme există site-ul. L-am descoperit din întâmplare şi mi-am făcut cont din curiozitate. La început nu mă implicam prea mult şi intram numai când îmi aduceam aminte, însă acum încerc să intru cât de des pot şi să ajut utilizatorii după puterea mea.
Cel mai mult îmi place faptul că TPU este o comunitate frumoasă, cu oameni minunaţi care te face să nu regreţi timpul pe care-l petreci aici. Pentru mine este site-ul meu preferat, dat fiind şi faptul că am întâlnit utilizatori civilizaţi iar administratorii se implică foarte mult.
Sper ca acest site va exista multă vreme de acum încolo.

| MaTrIx8378 a răspuns:

La multi ani TPU!
In primul rand voi incerca sa fiu sincer cu voi, as vrea sa incep spunandu-va ca acest site a fost printre primele site-uri care mi-au placut si care am incercat sa fiu activ de fiecare data cand am putut ajuta cu ce-am putut, imi place ca administratorii site-ului sunt seriosi, isi fac treaba buna, si in fiecare luna pregatati concursuri si premii minunate, pe care altii nu le pot oferii, si prin aceste evenimente faceti cate o persoana, doua fericite si acest lucru e de apreciat, aici am invatat unele lucruri bune, cand am avut nevoie de ceva, am aflat aici raspunsul, ce pot sa va mai spun, decat sa nu renuntati la acest site si sa va continuati ce aveti de gand si pe anul viitor, va doresc tuturor de 1 Decembrie, La multi ani Romaniilor!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Originalitatea intrebarilor si perspicacitatea tineretului in materie de sex si contraceptie.

| FilipEmanuel a răspuns:

Cel mai mult imi place la TPU ideea de a ajuta pe altii... De fiecare data cand pun o intrebare primesc un raspuns rapid ceea ce ma imbucura, iar de fiecare data cand pot sa raspund la o intrebare ma simt bine pentru ca pot fi util.
Multumesc TPU ca existi! :*
La multi ani!

| S1mplu a răspuns:

Cel mai mult la TPU imi place ca ne ajutam reciproc si facem conversatie chiar daca nu ne cunoastem intre noi, suntem foarte sociali si orice intrebare am avea o sa avem raspunsul in cel mai scurt timp de la cei mai multi dintre utilizatori.

| TPU.ro explică:

Va multumim tuturor pentru participare! Castigatoarea a fost desemnata si este vorba de Ea12345.

Alexandra - TPU

| valentingb a răspuns:

Îmi plac foarte mult culorile vii care au fost alese pentru site.

| OnuOnulică a răspuns:

La multi ani!
Eu sincer ma bucur foarte mult ca, exista acest site!
Am avut ocazia sa ajut multa lume si m-a bucurat enorm!

| Fatamuntilor a răspuns:

5 ani? Oauu! La multi ani!

| Dariusuu a răspuns:

La mulţi ani TPU!

Nu ştiam de acest site până când nu am intrat într-o zi şi mă uitam peste întrebări.La început chiar nu eram interesat de el, până într-o zi când m-am gândit să-mi fac şi eu cont ca toată lumea.
Da, într-adevăr, am învăţat multe de pe acest site şi nu-mi vine să cred cum a trecut timpul.
E foarte plăcut să vin acasă de la lucru să dau drumul la muzică şi să încerc să ajut, un sfat, o părere, orice.

Vreau să mulţumesc şi adminilor că faceţi o treabă excelentă.

La mulţi ani!

| Danysan a răspuns:

TPU ajuta oamenii si nu tine cont de rasa, religie, sau conceptii.E facut de oameni pentr-u oameni.La multi ani.

| AtateaConditii a răspuns:

Imi place la TPU, cand cineva pune o intrebare si ceilalti raspund total pe langa si se ceartarolling on the floor. Da imi place si sa ajut si sa primesc raspunsuri la intrebarile mele.

| Exilee a răspuns:

La multi ani si... la multe milenii!big grin

| Axys a răspuns:

La Multi ani kiss

| Latinmoon a răspuns:

Cel mai mult imi place la TPU faptul ca pot ajuta si pot fi ajutata, este un sentiment absolut minunat!

| Caro34 a răspuns:

La multi, multi anisori, minunat TpU! Ma simt special de fiecare data cand va pot impartasi din experienta acumulata. Am realizat ca alaturi de voi pot lua 10 la toate examenele; pot fi super fericita, bine organizata, extrem de iubitoare si m-ati invatat ca uneori e bine sa inveti si sa te certi fiindca e o ocazie rara sa gasesti oameni dispusi sa te ierte, chiar cand in ceea ce le-ai spus aveai dreptate insa trebuia totul scris si nu subinteles! Nu-mi place sectiunea "Intrebari / raspunsuri sterse de Admin", dar o ignor total! Doresc tuturor numai bine, sanatate, realizari, iubire si iertare infinite, intelepciune din belsug si multa rabdare! Va imbratisez calduros!