| mgtow a întrebat:

Traim intr-o lume împuțită & e pacat ca nu suntem toti de treaba. Asa existau familii fericite si corectitudine in tot ce ne inconjoara. Cei care traiti singuri in viata si ati tras anii tineretii dupa voi, cum ati reusit sa fiti fericiti pana in momentul de fata? Cateodata vad oameni cu un copil la mijloc sau acum cateva zile am depasit un bus scolar cu copii care isi miscau mainile ca niste viermi betivi zic la gluma asa. Iar eu ma simteam prost ca am 27 de ani si nu mai am sperante sa nimeresc o tinerica cu care sa traiesc viata, pentru ca ele vor sa stea cu indivizi care le bat si injura sado madochism etc. Oricum unii oameni au parte in viata de materiale/bani si dragoste nu sau invers.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Multa dreptate ai.

Printre atatea femei, sa fii singur, e trist, si nu ma refer doar in cazul tau, eu tot pe acolo sunt, doar ca sunt putin mai in urma ca varsta, poate de asta inca sper.

In orice caz, am inceput sa observ, si sa ma conving ca "daca esti de treaba" ramai singur.
Femeile din ziua de azi se plang de multe, trec prin traume, dar la sfarsitul zilei, tot la acel gen de tipi naspa raman.

Le putem invinovatii noi ca-s proaste?
Nu.
Trebuie sa incercam noi sa le salvam din viata lor mizera?
Nu.
Cum iti asterni, asa dormi, multe din ele sunt mai vinovate decat par, desi se dau victime, se complac in aceea situatie si nu fac nimic sa schimbe asta, uneori incearca sa vada partea plina a paharului, 1% apa, restul de 99% fiind otrava.
Concluzia, nu merita sa-ti bati tu capul cu astfel de persoane.

Am spus de multe ori ca mila nu starneste atractie, eh, incep sa cred ca nici daca iti e "mila" de o persoana, tot nu castigi nimic.

Incep sa cred ca daca esti nepasator la dramele lor ai mult mai multe sanse sa ajungi intr-o relatie cu respectiva decat daca te-ai implica.
Mai toate fetele incearca sa te sensibilizeze, iar daca tu cedezi la dramele lor, ai pierdut, nu mai esti atractiv in ochii lor.
Si sincer, nu cred ca o fac cu intentie, asa e mentalitatea lor... cel putin la tinerete.
Abia dupa ce si-au f.,, cea mai frumoasa perioada din viata langa un "animal" eventual au facut si 2-3 copii, parca parca le vine mintea la cap. Bine, cel putin asta vreau eu sa cred, ca o sa le vina mintea la cap la un moment.

Cat despre tine, nu stiu daca o sa accepti sfaturi de la mine, dar oricum o sa-ti spun 2-3 cuvinte.
1. Nu dispera.
2. Nu cauta relatii.
Cand cauti relatii, cel mai adesea nu le gasesti, ajungi sa-ti pierzi timpul cu diferite persoane amagindu-te iar in acel timp, poate trece persoana potrivita pe langa tine fara ca tu sa o observi. Incearca sa fii spontan, poti avea surprize placute, iar daca actionezi la timp, poti sa gasesti persoana mult dorita, oportunitati exista.
3. Ceva ma face sa cred ca intrebarea asta e cu dedicatie.
Daca e asa, sau nu, nu am idee. Dar, chiar si asa, nu merita sa-ti bati capul pentru o tipa care accepta sa fie batjocorita. Nu merita sa faci pe eroul. Chiar daca o salvezi, sansa sa ajunga din nou in postura aia, e destul de mare.

Daca o tipa iti pare speciala, nu pune "botu", ca daca o faci, cel mai probabil o sa o pierzi. Nu merita sa renunti la tine pentru ea.
Ei bine, daca ai dat de o tipa speciala, e clar ca mai exista inca una, nu trebuie sa te injosesti pentru aceea persoana.

| mgtow explică (pentru OldSoul):

Toti prostii si uratii au parte de nesuferite in schimb noi nu ne alegem cu nimic.

| OldSoul a răspuns (pentru mgtow):

Asa e.
In prostia lor, ei au tupeu, sunt nepasatori, si ironic, increzatori in propriile forte.
Femeile apreciaza increderea de sine si tupeul, iar pe langa asta, nu suporta sa piarda, toate astea la un loc, le face sa fie innebunite dupa acei tipi, si in felul acesta uita langa ce specimene stau.

Si ca ziceai de urati laughing
Am dat acum ceva timp de o tipa, draguta, amabila, parea mult mai tanara decat era cu adevarat, era cu un tip, frate, mi-ar fi scarba sa sarut fata aia gandindu-ma ca a fost cu ala laughing

Cat despre noi...
Asa e, fie nu ne alegem cu nimic, fie cu rebuturile, fie... incercam sa reparam ce au stricat altii.
Destul de aiurea.
Si mai e varianta in care ne transformam si noi in "animale".

6 răspunsuri:
| mgtow explică:

De la vorbe pana la realitate ai mult de explorat zoey

| RAY a răspuns:

Eu nu am o iubita daca la asta te referi prin (Cei care traiti singuri) pai dulciurile imi da fericire, muzica, plimbarile, filmele, cand mai ma iubesc cu manuela, dupa ce te am citit vad ca ai un suflet bun, pacat de el multi isi vor bate joc de el

| mgtow explică (pentru RAY):

Nu permit sa ma frece nimeni sufleteste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,clar e vina societății că tu nu ești capabil să atragi o tipă.Dă mereu vina pe ceilalți, e o metodă ce nu dă greș niciodată.