| AvalohAlyn a întrebat:

Traim intr-o lume in care se pierde timpul, aiurea si foarte usor.Recunosti si tu asta?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu. Ca în fiecare clipa fac ceva util pentru mine sau cei din jur. Cam imposibil pentru întreaga națiune.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Da,așa este.

| Hammurabi a răspuns:

Hmm... depinde ce înțelegi prin "se pierde timpul".
Dacă nu am altceva de făcut și trag un pui de somn pe la prânz sau citesc o carte sau orice altceva am chef, nu consider chiar deloc că pierd timpul.
Chiar și când sunt blocat în trafic, tot găsesc ceva util de făcut.
Cred că senzația asta de "pierdere de timp" o ai doar atunci când ești într-o situație în care ești obligat să faci ceva împotriva dorinței/voinței tale. Eu încerc să evit pe cât pot situațiile de genul ăsta.

| mentholinks a răspuns:

Pai asta e sensul vietii. Sa-ti pierzi timpul cu diverse lucruri pana mori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se numeste lene, iar mie mi se pare un lux.
Mai aiurea este sa aduni o gramada de chestii in jurul tau, si sa te trezesti batran si cu stari psihice ciudate.
Eu ma simt mai in siguranta, daca mai stau si cu ochii pe pereti, uneori.