| danaieladaniela a întrebat:

Trebuie ca fata sa stie sa gatesca?

66 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da-ncape indoiala? Daca nu stie, macar sa fie dispusa sa invete. happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că da.
Dar și unii bărbați știu!

| danaieladaniela explică (pentru Plato):

Auzi, da tu stii sa gatesti? happy

| danaieladaniela explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Al meu stie laughing)))

| Plato a răspuns (pentru danaieladaniela):

Da, chiar stiu. Doar ca nu e suficient sa stiu eu, deoarece sunt zile cand se termina programul de lucru, ajungi acasa cu ceva minute inainte de un meci important, iar atunci e nevoie sa fie deja gata tot.winking

| danaieladaniela explică (pentru Plato):

happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru danaieladaniela):

Atunci nu te stresa tu, se ocupă el rolling on the floor

| Plato a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Tu sigur stii, nu?
"Colesa" cred ca-i zice la voi.
Horinca ai? happy

| mgtow a răspuns:

Altfel nu e femeie de casa, sa faca curat si sa gateasca e un atuu important pentru ea, la rufe nu-i mare scofala daca nu calca pentru ca de spalat e usor la masina automata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A nu... trebuie sa cumpere mancare mereu gata facuta. Nu?
Sau nu mergea asa parca...
Si nu numai fata... cine o sa faca mancare intr-o familie, fata, baiatul? Mi se pare normal ca impreuna sa gateasca cand au ocazia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice persoana ar trebui sa știe, indiferent de sex.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Plato):

Da, șefu' laughing

| Dalmore a răspuns:

Oricine trebuie sa stie sa gateasca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu numai să știe să gătească. Să știe să gătească sănătos, după regulile de nutriție ale acestui secol, veac.

| Endoryus a răspuns:

Ambii intr-un cuplu trebuie sa stie sa gateasca. Daca ea nu poate, ce se intampla? Se moare de foame? Nu. De asta e bine ca ambii sa stie sa gateasca.

| nikklett a răspuns:

El te iubeste pentru cine esti, nu pentru faptul ca ii poti face fripturi la comanda.

| MPersephone a răspuns:

In primul rand, trebuie aa poti gati pentru tine, indiferent de gen. Apoi la timpul potrivit, pentru familie, persoane dragi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru mine, da. Sa fie capabila si sa vrea, nu neaparat sa stie.
Pentru altii, poate ca nu e important.
De exemplu, am un prieten care le evalueaza dupa sani... Nu l-am auzit sa mearga mai departe cu evaluatul laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru nikklett):

Dar dragostea nu prea implineste anul, daca e doar o apreciere de moment intre voi.
Daca eu vin acasa flamand, iar ea e la fel de flamanda si neputincioasa, nu prea ma gandesc in momentul ala ca are ochii frumosi, si canta bine. La fel cum nici ea nu ar fi fericita cu glumele mele, daca as fi somer cu 0 potential financiar, si n-as sti sa schimb un bec.

| Drimmero a răspuns:

Cam da, cel putin nu am habar sa gatesc nimic in afara de omlete si cartofi prajiti,, pentru mine e un detaliu important, un bonus ca femeia sa stie sa gateasca... vorba aia, dragoste, dragoste, dar mai trece prin stomac ca altfel nu tine de foame.

| Delcatty a răspuns:

Da, mai ales daca e fata, dar se aplica, intr-adevar, ambelor sexe.
Daca cumperi mereu de la fast food sau de la restaurant, te cam seaca la buzunar. Gatitul face parte din abilitatile care iti ofera independenta. Pentru mine e chiar placut si simt o satisfactie cand imi iese mancarea buna, dar si cand ii place si prietenului meu.

| Andreeush a răspuns:

Evident că ar trebui să știe.

| mgtow a răspuns (pentru Endoryus):

Barbatii mananca multa mancare procesata, mai nou si femeile din occident au obiceiul asta, doar femeile din europa de est se pricep la bucatarie in afara de alea care merg la trafic de vagin €€

| Arakiss a răspuns:

Da. Cel putin cat mine. Sau daca nu, sa fie dispusa sa invete.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Stai linistita daca gatesti o faci pentru tine ca sa nu mori de foame si nu uita un lucru important Dumnezeu ne iubeste pe toti caci cu totii suntem copii lui creatia lui, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte, ar fi pacat sa il suparam nu-i asa? https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| Treachery a răspuns:

Nu.

| Emma30555 a răspuns:

Nu, nu e nici o problema asta

| StrongHeart a răspuns:

Daca eu ca baiat,si nu numai eu,sunt in stare sa gatesc,asta depinde si de om,mai ales daca ai stat singur si a trebuit sa te descurci fara ajutorul celorlalti sau daca ai stat sa-ti gateasca mama si tata toata viata,nevasta,matusa,purcelu si tu nu vrei ca om faci asta,macar sa impartiti sarcinile, ok sotul nu gateste, atunci sa se ocupe si cu curatenia sau altceva.
Sunt barbati care sunt prea mandri sa gateasca cum sunt si femei lenese care prefera sa traiasca pe spatele sotului.
Deci da, eu zic ca oricine trebuie sa stie sa gateasca, ce o sa faci daca te paraseste partenerul? comanzi fast-food non stop? ok, dar sa nu te miri de ce te simti rau si nesanatos.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu e o regula. Unele fete urasc gatitul.

| Sn4k3 a răspuns:

Si sa spele.