| Nikcoletta a întrebat:

Trebuie să slăbesc până in luna august.
Dacă mănânc doar legume și fructe pot să dau 8 kg pe lună? Care sunt șansele să slăbesc mai repede?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil intre 2 si 5kg/ luna.
Salate de cruditati in ce canitati si amestecuri doresti!
Legume proaspete de asemenea, exceptie facand leguminoasele care contin f multe calorii, excluzand: cartofii, fasolea boabe si mazarea.
Fructele cu masura, fiindca contin fructoza care dau multa energie si calorii corpului.
2 mere pe zi, 10 boabe de strugure sau doar o feliuta subtire de pepene.
exclus: piersici, caise, prune, banane si pere coapte - fiindca sunt pline de zahar!

| Sofer a răspuns:

Regim și sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regimul alimentar trebuie corelat cu efortul fizic (sportul), astfel accelerează arderea grăsimilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul, cu masura. Incearca sa aveti grasimile saturate, trans si zaharul. Da, ai slabi, dar probabil te-ai priva de proteine si de altele, pentru ca cele mai bogate surse de proteine vin din alimentele de origine animala. Dar daca esti pasionat/a de nutritia vegana, poti cauta pe net cum isi iau ei tot ce le este necesar doar din produse de origine vegetala.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Cred ca da, de ce trebuie sa slabesti?