| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tu ai in viata ta persoane pe care le iubesti dar de care nu poti avea parte? In lipsa acelor persoane pe care le iubesti ce altceva poti face decat sa suferi si sa speri ca intr-o zi vei putea fi aproape de ele? Dar oare speranta ajuta? Sperand, dorintele se pot indeplini?

18 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Speranța ajută să continui lupta însă suferința rămâne. Se ivesc asemenea persoane.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ospina titular,, macelaria se anunta!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

E meci strâns. Ți-am spus eu. Nici Bayern nu mai e ce-a fost...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu mai am ce sa zic,, asta este spiritul! Recunosc ca mi-a stat putin inima pe loc la penalty, eram sigur ca rateaza dar apoi am putut sa ma bucur.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Dubla Lewandowski, cum ti-am zis, ma asteptam la un asa scenariu/

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Alcantara...my bad, golul 3

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Lewandowski merită un balon de aur.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ce vorbesti,, ma... incepe macelul, repriza 1 facuta buna, acum ne luam teren in cap. 4-1,, dubla lui Alcantara
Deja nu mai am cuvinte, se joaca cu nervii mei si cu sanatatea mea.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Trebuia să te aștepți. Am vorbit acum cu un fan bavarez. A făcut om de zăpadă cu fularul lui Bayern înainte de meci.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am si zis ca nu ma astept la multe de la acest meci, eram 110% sigur ca ne vor da teren in cap, egalarea a fost doar o intamplare,, repriza a 2-a n-am existat pe teren.
Cu Bavaria nu te pui, am reusit sa luam rusinea de la Varza si sa ne facem si noi de ras, dar ma consoleaza un singur gand,, W0nger e cu picioarele aproape de plecare, dupa atata farama de vreme, sper sa-l vad plecat si sa vina Allegri sau Simeone sa faca o echipa beton.
Asta este Arsenalul, asta este cancerul numit Arsene wenger... an de an locul 4 in campionat si optimile UCL,, drama tunarilor!

| Florentina9210 a răspuns:

Persoanele pe care le iubesc le am aproape.

| Deaad a răspuns:

Bravo chifteluta.
Intrebarea ta a picat intr-un moment total nepotrivit.

Sper de fiecare data cand ma culc noaptea, terorizat de astfel de ganduri de 1 an si cateva luni.
Desi e inutil acum si fara sens, ce *** sa fac?
Sa sper.

Dar lupt ca sa nu mai sper atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Si tie ti-a pus sare pe rana?hee hee

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...
Nu stiu,chestiile de genul asta isi pun amprenta asupra vietii tale.
Se simte exact ca un blestem.
Trece timpul,trece primavara, trece vara, toamna, iarna, iar primavara si tot nu-ti revii complet.
Pe mine m-a secat de toata viata si fericirea pe care am avut-o.
Am vazut numai negru 1 an, cand la inceput a fost apogeul unde am avut crize peste crize violente.Nici nu vreau sa-mi amintesc.
Cu timpul a trecut depresia dar a ramas amintirea.
Si toate, dar absolut toate scenele din trecut ma bantuie in fiecare noapte.
N-am acceptat niciodata, de asta am inrautatit lucrurile tot mai mult, eu incercand sa lupt tot mai mult...
Poate era alt final daca nu faceam atatea greseli.

Iar incep sa spun treaba asta strainilor...

Te-ai nimerit tu de data asta.

Ma opresc aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

M-am "jertfit " de buna voie laughing
Traiesti in trecut si cred ca vezi si tu cat de toxic este, acorda-ti sansa sa depasesti acea perioada. Nu te ajuta cu nimic daca ramai blocat acolo. Inca ai viata si ai posibilitatea si puterea sa schimbi totul, sa fii fericit - trebuie doar sa vrei. Curaj ^^

| Satango a răspuns (pentru Deaad):

S-a nimerit ea pentru că aşa ai vrut tu. Dorinţa de a avea pe cineva care să te înţeleagă e prezentă.

| syd a răspuns:

Da da nu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca speri si astepti sa-ti pice din cer ce vrei nu cred ca ajuta prea mult, noi trebuie sa ne materializam dorintele. Mi se pare ideal ca aceste sperante sa te ambitioneze si sa faci ceva ca sa obtii ce iti doresti.

Si da, am pe "cineva" de genul in viata mea. Si mi s-a tot zis ca o sa treaca timpul si o sa-mi treaca si el, dar nu merge, se face un deceniu si tot acolo este. * lacrima si suspin * Fi-ti-ar intrebarea sa-ti fie de ras astazi si maine. waiting