| Arrrinaaaaaaa a întrebat:

Tu cum definesti succesul?! Ce inseamna pentru tine, sa ai succes?! happy

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru cei mai multi, succesul inseamna sa ajungi sa fii un nume in ceea ce faci, sau pur si simplu sa devii profesionist.
Succesul inseamna sa reusesti... Poate fi vorba de o relatie, o achizitie, pozitia in societate, cariera, ceva legat de corp, sanatate, sau multe altele.
Pentru mine, sa am succes din punctul asta ar insemna in mare parte chestii materiale, crestere financiara laughing
In rest, le am pe toate, mai putin o relatie... Dar nici nu mi-am fixat obiectivul asta.

| RainmakerX a răspuns:

Sa dorm alaturi de o persoana care ma completeaza /imi face viata mai distractiva si sa ma trezesc cand vreau, sa-mi fac un espresso, un mic ritual de dimineata si sa lucrez vreo 5 ore pe laptop, la propria mea afacere sau activitate care aduce un venit.

In restul timpului m-as plimba prin natura, as face ordine, fapte bune sau as petrece timp cu familia.

Asta inseamna succesul pentru mine. Nu imi pasa atat de mult de parerea altor oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să câștigi admirația oamenilor din prezent și din generațiile viitoare.Să constitue numele tău o figură reprezentativă într-un anumit domeniu.Sigur,admirația asta să se datoreze inteligenței, priceperii, muncii proprii, nu a frumuseții spre exemplu(ceva ce nu ține de tine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca tot vorbeam de Ted Bundy adineaori...

Toti vor sa fie iubiti. Iubirea fiind mai importanta decat banii pentru mai toti. Deci asta fiind succesul absolut pentru toti. Imi permit sa generalizez aici.

Ei bine, Ted Bundy primea scrisori de dragoste cu nemiluita de la fane cand era in inchisoare. Nu era nici mare frumusete, nu era nici bogat, conducea un trabant, era doar un malefic manipulator de femei.

Era un icon. Un icon negativ, intr-adevar, dar era un icon, a ramas in istorie. Asta inseamna sa ai succes. sa fie atat de simplu pentru tine sa primesti ce altii cauta toata viata, desi au si bani si frumusete si alte calitati.
Sa fii iubit si idolatrizat/venerat de femeile asupra carora comiti acte machiavelice, si mai si gasesti placere bolnava in asta.

| AdinaanidA a răspuns:

Nu știu, nu m-am gândit, nu mi l-am dorit niciodată.
Dar presupun că e foarte corect ce a scris Zoeyyy.

| badriel a răspuns:

Pai succesul pentru mine inseamna tot ceea ce iese binehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru badriel):

Asa e man, e mai bine sa fie bine decat sa fie rau happyhappyhappyhappyhappyhappyhappy